Fotbal v našem podání plakal!

V dalším zápasu sezóny se naše mužstvo představilo na hřišti Čechie Dubeč. Bohužel tentokrát jsme nenavázali na předchozí výkony a výsledky a zaslouženě prohráli.

Fakt, že chyběli tři hráči základní sestavy, nemůže být žádnou omluvou. První poločas jsme ještě jakžtakž zvládli, soupeř se sice ujal vedení, ale dokázali jsme vyrovnat. Za stavu 1:1 jsem mužstvo upozorňoval na hráče číslo deset, který naší obraně zle zatápěl už v první půli. Co se ale nestalo? Hned v první minutě druhého poločasu propadla naše obranná hra a tento hráč (mimochodem byl skvělý!) v podstatě rozhodl utkání. Od tohoto okamžiku bylo prakticky po zápasu. Místo kombinačního fotbalu jsme začali hrát odkopávanou, překopávanou, ukopávanou a zakopávanou. Naši hráči jakoby přestali existovat a soupeř jednoznačně dominoval. Předčili jsme ho pouze v jedné činnosti a to v počtu faulů, některé z nich do fotbalu vůbec nepatřily. Kdybych nevěděl, že hrají mladší přípravky, myslel bych si, že někteří naši hráči neunesli porážku a chtěli soupeři aspoň nakopat. Věřím ale, že to bylo v zápalu boje, i když se několikrát mělo žlutit a možná i červenat. Ale jak říkali Sepp Piontek a Karel Bruckner: „Společně jsme vyhrávali, společně musíme přijmout i hořkost porážky.“ A ta je zasloužená.

Příští týden hrajeme proti lídrovi tabulky. S takovýmto výkonem by nemělo ani cenu převlékat se do dresů, protože kontumační prohra by byla milosrdnější. Věřím ale, že hráči dostali pořádnou facku a tentokrát budou hrát to, na co mají. Dnes však zklamal celý tým.

Čechie Dubeč – FC Zličín   5:1 (1:1)