Druhé vítězství za sebou

Šťastné a vybojované vítězství na hřišti AFK Podolí

V dnešním utkání se hrálo o 6 bodů do tabulky. Pokud by se nám podařilo vyhrát, dostali bychom se o bod před soupeře. V opačném případě by nám soupeř utekl o 5 bodů. Bohužel ne všichni naši hráči přistoupili k tomuto utkání zodpovědně a místo 16 hráčů nás bylo jen 13. V tomto výčtu jsou uvedeni brankáři a zbytek týmu. Někteří z našich hráčů, konkrétně dva, se omluvili přibližně hodinu před zápasem!

Zápas byl hodně vyrovnaný a spíš bojovný než fotbalový. I když jsme si řekli, že chceme hrát po zemi a zahrát si fotbal, hodně míčů jsme nakopávali a tak se jich zbavovali. Tím měl soupeř častěji míč na svých kopačkách a zaměstnával naší obranu. První gól jsme naštěstí dali my ve 22 minutě, po chybě obrany soupeře ve středu hřiště, kdy šel sám na brankáře Honza Polák a zakončil střelou pod jeho tělem. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a ve 25 minutě, po chybě ve středu hřiště a ztrátě balonu, se hostující hráč pěkně trefil k tyči. První poločas již další branky nepřinesl a to i přes převahu soupeře ve středu hřiště.

O poločasové přestávce jsme vyhodnotili, co děláme špatně a že je třeba přidat na důrazu. Hodně soubojů jsme prohráli, nebo se jich vůbec neúčastnili. Bohužel hned ve 48 minutě se soupeřův hráč rozeběhl přes celou půlku hřiště, prošel přes pět hráčů a tečovanou střelou otočil průběh zápasu na 2:1 pro domácí. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat o 10 minut později, kdy si v 58 minutě krásně a chytře naběhl Martin Nožička na aut Františka Bouse do vápna a zcela sám nedal gólmanovi šanci střelou k pravé tyči. I zbytek utkání jsme prohrávali souboje a ztráceli příliš mnoho jednoduchých přihrávek, čímž jsme se připravili o možnost odpočinku a hry dopředu. Ze sílícího tlaku soupeř přidal 3 gól, kdy si na rohový kop naběhl do vápna zcela neobsazený hráč a hlavou skóroval. Naštěstí se nám podařilo zápas otočit a vyhrát 3:4. Autorem obou gólů byl Tomáš Rabas, první dal v 73 minutě při samostatném úniku na brankáře po krásném uvolnění od Martina Nožičky a druhý gól dal v 78 minutě, po důrazu v souboji s hostujícím brankářem. I přes výhru si musíme přiznat, že jsme byli spíše šťastnějšími než lepšími.

Kasa.cz přebor dorostu - Praha, 11. kolo, neděle 04.11.2012, 14:00

AFK Slavoj Podolí Praha 3:4 FC Zličín

Branky FCZ: 2x Rabas, Nožička, Polák