Drama až do konce, bod z Kopaniny bereme !

V dalším kole jsme zajížděli na Přední Kopaninu, kde nás čekal druhý celek naší tabulky.

Věděli jsme, že na Kopanině není v současné době hřiště pro kombinační fotbal a tomu jsme přizpůsobili naši taktiku, kterou jsme zejména v prvním poločase plnili. Před zápasem jsme ještě navíc řešili několik omluvenek a tak se sestava několikrát před zápasem ještě měnila !

Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně a kromě jednoho zaváhání jsme domácí drželi na jejich polovině. Ve 12.min.jsme kopali dva rohy po sobě a při druhém se dostal do zakončení Mattes, ale jeho hlavička šla těsně nad branku. Další příležitost měl ve 22.min. Šída, ale jeho střela po závaru šla vedle domácí branky. O chvilku později jsme měli výhodu trestného kopu, kterého se ujal Urlas, ale jeho střela šla zhruba ½ metru nad branku. Ve 26.min došlo k přečíslení z naší levé strany, ale Budský včasným vyběhnutím hrozící nebezpečí uhasil. Když už se zdálo, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu, tak se dostal k odraženému balónu za vápnem Berky. Jeho střela, která byla sražená, ale k Latowskému, kterému se podařilo se štěstím přehodit vybíhajícího gólmana 0:1.

O přestávce jsme kluky nabádali, že nesmí polevit a být aktivní, protože domácí  určitě  budou chtít o výsledek zabojovat. Bohužel již po čtyřech minutách bylo srovnáno. Propadli jsme v defenzívě a ostrý přízemní centr z pravé strany si do branky nešťastně srazil Mattes 1:1. Ve 43.min. se do nebezpečného zakončení dostali domácí, ale technická střela skončila těsně vedle naší branky. Nám se povedla pěkná akce v 59. min. kdy Šída uvolnil Kartáka kolmou přihrávkou do vápna, ale jeho zakončení domácí gólman vychytal. Do zakončení se v 64.minutě dostal Mattes, ale jeho tvrdou střelu z 30 metrů domácí gólman lapil. V poslední pěti-minutovce se ještě děly věci. Opět jsme nedokázali eliminovat domácího kapitána, který nám zejména ve druhém poločase dával ,,pořádně zabrat“. Jeho povedený centr do vápna na nabíhajícího spoluhráče jsme nedokázali pohlídat a domácí se ujímají vedení 2:1. Naštěstí se kluci nezlomili a všechny síly vrhli do útoku. Svojí snahu korunovali brankou v 68. min. kdy Šída prostrčil do vápna na Urlase, který byl zastaven jen za cenu faulu. K nařízené penaltě se postavil sám faulovaný hráč ( !!! ) a nekompromisní střelou pod břevno srovnal na konečných 2:2. Zápas tak skončil spravedlivou dělbou bodů. Hned v dalším kole nás čeká vedoucí mužstvo Hájů !

1.A třída skupina B, 14. kolo, neděle 24.4.2016, 14:45

FC Přední Kopanina 2:2 FC Zličín