Další přípravné utkání staršího dorostu na Vyšehradě.

K dalšímu přátelskému utkání jsme zajížděli na hřiště ligového Vyšehradu. Již dvě hodiny před zápasem nám vznikli potíže a to s omluvenky od kluků. Někdo odjel s rodiči,někdo se učil atd.

Museli jsme tedy opět trochu improvizovat a točit se sestavou dle možností. Začátek zápasu nám vyšel ale skvěle. Výborně jsme napadali obranu soupeře a ten vytvářet chyby ,ty jsme ale bohužel nedokázali využít. Šance Fuksi a Mayera zůstali pouze u šancí. Při zakončení  to vypadalo jako kdybychom měli úplně vymetené hlavy a nevěděli jsme co rychle dělat. Šli jsme sami již za obranou na brankáře ale nesmyslně jsme z rohu velkého vápna stříleli. Asi tak po 15 minutách jsme ale úplně přestali hrát. Nebyla vidět nabídka a ani jsme nebyli schopni si přesně přihrát na 3 metry. Když už jsme šli do přečíslení tak do lajny balon místo na nohu na 3 metry šel až do rohového praporku. V téhle fázi jsme vypadali jak po velkém flámu. Také jsme hodně faulovali a ještě jsme to komentovali. Soupeř měl větší chuť hrát a také to tak na hřišti vypadalo. Na štestí pro nás si ale žádnou velkou šanci nevytvořil. Gól sice Vyšehrad dal ale pro ofsajd nebyl uznán. Naopak mi po té mizérii jsme měli velkou šanci kdy Standa Kubr poslal Fuksu do brejku který přehodil golmana. Míč směřující do branky stihl ale ještě soupeř doběhnout a vykopnout z brankové čáry. To bylo v prvním poločase vše.

O přestávce jsem klukům důrazně a hlasitě vysvětlil že takhle tedy ne. Byl jsem nespokojen snad se vším.

Druhý poločas byl ale již o něčem jiném. Více jsme se nabízeli a zpřesnili hru. Hned to vypadalo jako fotbal dvou mužstev. Vytvářeli jsme si po kombinační hře takové polo šance , kdy létali balony do vápna ale to finále tam ještě chybělo. V 50 minutě výborně hrající Jakub Fuksa po individuální akci , kdy si navedl míč na vápno a vystřelil. Střela která mířila pod břevno vytáhl skvělým zákrokem brankář soupeře. Do černého ale udeřilo na druhé straně, kdy jsme v celé obrané čtyřce zaspali a soupeř se dostal za obranu. Ocitli se tedy dva hráči soupeře proti Michalu Kubinovi a nedali mu šanci 1:0. Soupeř ještě zkoušel to samé dlouhými balony za obranu ale spíše se vystavoval ofsajdům. Na noze měl vyrovnání Standa Kubr který se dostal do vápna soupeře, nevšiml si nabíhajícího Mayera a zkoušel to sám na vzdálenější tyč. Bohužel mimo. V 86 minutě jsme opět přistoupili lak-sně k bránění soupeře. Samotní hráč si vzal balon a přes čtyři naše hráče procházel po vápně až do šestnáctky kde ho zastavil faulem Tomáš Vagner a byla penalta 2:0. Hned nato po rozehrání jsme vybojovali roh a z krátkého rozehrání a následného centr Kusaje do vápna si balon našel Vagner a k tyči uklidil 2:1. To už ale bohužel běžela 90 minuta a rozhodčí zbytečně nenastavoval. Z naší předvedené hry nemám úplně dobrý pocit a doufám že se z toho všichni ponaučíme a další zápas bude lepší. Musím ale vyzdvihnout dva hráče – Fuksa Jakub který stále napadal soupeře, nabízel se , chtěl balon a i se vracel a vypomáhal obraně. Dále Michala Kubinu který hrál více u vápna a sbíral balony a tím odlehčoval obraně, stále povzbuzoval byl si jistí. Věřím že se k těmto hráčům přidají další a bude to opět lepší a líbivější fotbal.