Brankáře Blažka jsme bohužel moc nezaměstnali !

Ve 22. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v neděli 23.4.2017 zajížděli na hřiště FK Újezd nad Lesy.

Na další kolo jsme zajížděli na hřiště Újezda, kde jsme chtěli uspět a naplno bodovat. Bohužel z nás nesršela ta touha a tak jsme si odvezli jen tři góly v naší síti. Po jednozápasové pauze se do sestavy vrátil Šindelář a také jsme pozvali Horálka z B týmu. Čekali jsme, že naši hru oživí a budou hodně vidět. Zrovna u těchto hráčů se to vyplnilo a opravdu vidět byli.  Zápas začal, ale šancí soupeře hned v 1´minutě, kdy se na vápně uvolnil a vystřelil. Střela nebyla tak důrazná a Blahovec si s ní poradil. My jsme odpověděli ve 3´minutě, kdy Zahálka poslal pas na Šindeláře, ten vběhl do vápna a jeho centr soupeř srazil na roh. Bohužel z rohu jsme nic nevytěžili a pak už začal hrát soupeř. Hned od této situace byl soupeř fotbalovější. Dobře kombinoval, byl houževnatý a vytvářel si šance. Jedna taková přišla hned ve 12´minutě. Soupeř poslal balón do vápna, ten směřoval za lajnu a dotírajícího soupeře pak nesmyslně přistrčil Horák a následovala penalta. Soupeř nezaváhal 1:0. I nadále byl míč většinou na kopačkách soupeře. My jsme se snažili hrát dlouhé balóny za obranu, které ale neměly šanci na úspěch. Do náznaku šance jsme se dostali jen ve 27´minutě, kdy byl faulován Horálek a zahrávali jsme trestný kop. Rozehrával Grobl, Zahálka nedosáhl a brankář soupeře chytil. Soupeř si nadále vytvářel převahu a vypracovával si šance.  Nějaké šance jsme mu hodně usnadnili, když jsme ho nechali projít u lajny přes tři obránce až do zakončení. Další šance, které si soupeř vytvořil, zakončoval střelami mimo nebo nad naši branku. My měli smůlu i v tom, že ve 31´minutě musel odstoupit Horák pro zranění. Posledních 10´minut prvního poločasu soupeř polevil a dostali jsme se více do hry. Bohužel naše bolest ve vytváření a zakončování šancí pokračovala. Hráli jsme pouze k vápnu soupeře, ale ohrozit branku jsme nedokázali.

O přestávce jsem chtěl po klukách více nabídky do nohy a nehrát ty nakopávané balony ,ze kterých jsme nic nevytěžili. Také jsem nabádal na to, chytit začátek druhého poločasu a že výsledek 1:O nic neznamená. Bohužel vstup jsme měli hrozný a hned ve 47´minutě poslal soupeř  za obranu dlouhý balon. Naši obránci odstoupili od útočníka a Blahovec špatně vyběhl. Soupeř našeho brankáře přehodil a stav se upravoval na 2:O. Pak jsme se snažili více tlačit do útoku a něco s výsledkem ještě udělat. Bohužel tím jsme ale nechávali otevřená vrátka a soupeř chodil do brejků. Jeden takový se mu povedl v 56´minutě. Balon na pravou stranu, přistrčení do vápna a přesné zakončení 3:0. Bohužel při tomhle gólu nešťastně srazil Blahovec Zahálku a ten musel být ošetřován. Zkusil ještě jít zpět na hřiště, ale po chvilce musel střídat. Přišli jsme tak o dalšího hráče a zápas se nám začal definitivně sypat. Od 60´minuty jsme vyrovnali hru a v určitých fázích hry jsme byli i lepším týmem. Soupeř už hrál spíše na rychlé protiútoky a spíše se více zatahoval a hrál na udržení. My jsme si ale nedokázali z převahy vytvořit žádnou šanci, abychom ohrozili branku. Naopak soupeř ještě dvě, tři šance měl, ale zůstalo u šancí. Všechny naše útoky bohužel končily na vápně a tři střely na branku za celý zápas je opravdu málo. Zatím jsme nenašli nikoho,  kdo by mohl alespoň trochu nahradit Mertu. Soupeř vyhrál zaslouženě a my musíme doufat dál.

Starosti nám přibudou hned nad skládáním sestavy na další utkání. Zahálka a Horák zřejmě k dispozici nebudou. Bohužel zranění se nám nevyhýbají a máme jich více než dost. Při našem užším kádru je to pro nás obrovské oslabení. Tak to prostě je a my se s tím musíme porvat. Bohužel ale není cítit ta touha a to srdce.  Taková ta zralá naštvanost a odhodlání nám chybí. To musíme každý v sobě probudit a vypustit to na dalším zápase. Zatím to ještě máme stále ve svých rukách a je to na nás jak se s tím popereme …

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 22. kolo, neděle 23.4.2017, 17:00

FK Újezd nad Lesy 3:0 FC Zličín

Branky 47. a 55. Snop, 13. Mustedanagič z penalty.
Žluté karty 15. Cikhart, 32. Znamenáček – 65. Valoušek, 77. Müller.
FK Újezd nad Lesy Blažek - Šimek, Daníček, Kodr, Znamenáček (46. Hlubuček), Fišer, Chumlen, Veselovský, Snop, Cikhart (71. Valenta), Mustedanagič (85. Moudrý).
FC Zličín Blahovec – Horák (35. Müller), Zahálka (74. Krejčí), Vágner, Skála, Gröbl, Žák, Valoušek, Šindelář, Horálek, Kokeš (46. Bous).