2. MÍSTO NA TURNAJI V LOUNECH.

V sobotu 8. května 2015 odehrál náš tým mini přípravky svůj první venkovní turnaj, kterého se zúčastnilo sedm týmů a hrálo se systémem každý s každým.

V sobotu 8. května 2015 odehrál náš tým mini přípravky svůj první venkovní turnaj, kterého se zúčastnilo sedm týmů a hrálo se systémem každý s každým.

Hned v prvním utkání se nám postavili kluci z SK Kladno, kde se buduje velmi kvalitní družstvo. Více než polovinu zápasu jsme dokázali být rovnocenným soupeřem, pak jsme ale inkasovali několik slepených branek a bylo po nadějích na slušný výsledek. Ve druhém zápase náš tým celkem snadno  přehrál domácí  Louny 3:0. Proti Žatci, který na turnaj dorazil s mladšími hráči, jsme celé utkání po dohodě s rozhodčím odehráli pouze ve třech a posléze jen dvou lidech a i přesto vysoko zvítězili. Nemělo ale smysl nastoupit kompletní a nasypat protivníkovi spoustu branek, takový duel by nepomohl nikomu. Takto se naši kluci museli víc snažit a aspoň si vyzkoušeli své technické dovednosti. Následující zápas proti Chomutovu byl znovu pouze z kategorie povinných, což dokládá i výhra 12:1.

Černčice se ukázaly být mnohem těžším soupeřem. Celé utkání kluci tahali za kratší konec, ale pak přišla poslední pětiminutovka, ve které jsme dokázali vývoj zápasu obrátit v náš prospěch a několik vteřin před závěrečným hvizdem doslova vybojovali cenné jednobrankové vítězství. Neskutečné drama pro hráče i diváky!

Zbývaly jen Litoměřice, výhra by znamenala jisté stříbro a naši hráči si tuto šanci už vzít nenechali. Konečné druhé místo a stříbrné medaile byly na světě. Navíc Vojtu Strnádka vyhlásili nejlepším hráčem celého turnaje.

Jak naše vystoupení na turnaji zhodnotit : Domnívám se, že jsme ve všech zápasech podali poměrně slušný výkon a stříbro je určitě zasloužené. Hráči zasluhují pochvalu za předvedenou hru a bojovnost. Pořád ale je na čem pracovat. Někteří kluci se stále bojí chodit do osobních soubojů, aby je to nebolelo, což nás velmi mrzí. Pokud budeme prohrávat osobní souboje, soupeř udrží míč na kopačkách mnohem  častěji než my a dojde k přečíslení , tím pádem i vytváření  gólových situací . Chybí tam také větší počet kvalitních přihrávek a přihrávek vůbec jako takových. Už sice neběháme za balónem jako stádo a posun je určitě znát, nicméně není možné si myslet, že vezmu míč u svého brankáře, obehraji všechny protihráče před sebou a skóruji. Ano, udělat si kličku je správné, ale ne  čtyřem hráčům, obehrát mohu jednoho, dva a musí  následovat přihrávka. Pokud útočník postupuje zpravidla sám na bránu, druhý na něj kouká místo toho, aby mu běžel pomoci. A tak by se dalo pokračovat, je ale jasné, že kluci jsou malí a teprve se to učí.

Co se výsledků týká, nepřeceňujme ty dobré, zároveň se nekřižujme, pokud něco nevyjde. Fotbal je jen hra a jak říkal legendární hokejový hráč a trenér Ivan Hlinka - hlavně  se z toho nepo…

Naše zápasy:

SK Kladno       3:8

Louny              3:0

Žatec             14:2

Chomutov     12:1

Černčice         5:4

Litoměřice      3:0

 

Sestava: Gubinov - Procházka,  Košnář  , Slabý  Berky - Strnádek, Folprecht, Poupě , Křovák

Trenér Václav Škarda

Fotky z vyhlášení turnaje najdete ve fotogalerii.