Ztroskotali jsme zase na špatné koncovce !

Ve 21. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme netradičně v pátek 14.4.2017 hostili vedoucí celek SK Motorlet B.

V dalším kole k nám zavítalo mužstvo z nedalekých Jinonic - SK Motorlet Praha „B“. Chtěli jsme se opět herně zvednout a věřili, že s takovým soupeřem se nám to podaří. Do utkání jsme vstoupili aktivně a lídra soutěže jsme se vůbec nezalekli. Po malé oťukávané přišla 11´minuta a Kokeš na vápně místo střely volil kličku, kdy mu soupeř míč vypíchl na roh. Z následného rohu se zavěsil do vzduchu Zahálka, ale míč letěl nad branku. Hned ve 13´minutě jsme opět kopali roh. Rozehrával Grobl, hlavičkoval opět Zahálka a tentokrát mířil do tyče! V 15´minutě špatně rozehrával Skála a soupeř po zisku střílel nad. V 18´minutě jsme opět chybovali, kdy odkopl špatně míč Horák a následná střela soupeře šla opět nad naši branku. My jsme zkoušeli vystřelit ve 22´minutě z přímého kopu, ale Zahálkova střela neměla přesnost ani razanci. Ve 25´minutě to střelou zkoušel ještě Grobl, ale jen do rukavic brankáře hostí. Minutu na to, ztratil míč Grobl a soupeř se vřítil do šestnáctky. Uvolnil se, ale jeho střela šla opět nad naši branku. Řekl bych, že od začátku byl fotbal pohledný, se spoustou hezkých akcí a kombinací. Bohužel z naší strany nedotažené do nebezpečné střely. Soupeř mě překvapil, že si hodně v soubojích pomáhal faulem a tím nás nechával kopat trestné kopy. Náznak soupeřovy šance přišel ve 38´minutě, kdy rozehrával přízemní roh, ten prošel celým našim vápnem a následné zakončení chytil Blahovec. Naše šance přišla ve 42´minutě, kdy našel Grobl krásným pasem na vápně Bouse, ale ten namísto přímočaře na bránu, nechal míč odskakovat až skoro z vápna ven a následně o něj přišel. Za vzrušení ještě byla situace ze 43´minuty, kdy se uvolnil Grobl a kličkou mezi dva obránce ve vápně spadl. Sudího píšťala zůstala asi po právu němá. Poločas tedy bez branek.

Do druhé půle jsme chtěli vstoupit stejně aktivně a na svou šanci si trpělivě počkat. To se nám povedlo a hned v 51´minutě jsme měli další roh, kdy hlavičkoval Valoušek, tohle soupeř odvrátil opět k Valouškovi a ten levou nohou jen o kousek minul pravou šibenici soupeřovy branky. Valoušek byl při chuti a hned v 54´minutě vybojoval Kokeš míč, následně vyslal právě Valouška, ale jeho střela skončila vedle. Pak přišly minuty zklamání. Nejprve v 55´minutě centr za naší obranu, kde vyrazil pouze Vagner a ani krajní obránce a ani krajní záložník ho nešli zastoupit za záda. Soupeř po lajně utekl a na poslední chvíli se vrátil Valoušek, který ještě vybojoval odkop od naší branky. Z tohoto jsme se ale neponaučili a hned o minutu později, tedy v 56´minutě, se situace opakovala jak přes kopírák. Jen s tím rozdílem ,že tentokrát soupeř odcentroval a našel volného spoluhráče ve vápně, ten trefil přesně k naší pravé tyči a stav se upravoval 0:1. Hned v 57´minutě mohlo být veseleji. Po rozehrávce se dostal míč až ke Groblovi, který milimetrovým centrem našel ve vápně volného Žáka. Ten si míč zpracoval a vystřelil na zadní tyč. Bohužel tento hezký moment nám zkazil brankář, kdy střelu vyrazil na roh. V 62´minutě měl velkou šanci ale soupeř. My jsme si nepohlídali dlouhý odkop od soupeřovy branky. Za obranou si našel míč soupeř a jeho střelu vyrazil Blahovec opět k soupeři, ten tedy zakončoval podruhé a podruhé výborně vyrazil Blahovec. Poté jsme již trochu otevřeli hru a soupeř čekal hlavně na brejky. Jeden takový se mu povedl v 69´minutě, kdy soupeř volil opět střelu a Blahovec i tentokrát vyrazil. My jsme v této fázi chtěli jít za vyrovnáním a bylo vidět na klucích, že moc chtějí. Hodně poté vysunoval svou hru i Zahálka a byl to právě on, kdo se tlačil do vápna ale Škrečko ho nenašel přesně. Vybrali jsme si ale v této fázi i svou chvilku, kdy v jeden moment vyvážel Vagner míč a ani jeden z hráčů se nenabídl. Všichni jsme zůstali stát a koukali jak na fotce. Vagner míč ztratil a naštěstí jsme ještě zablokovali střelu mířící do brány na roh. Takových výpadků se musíme vyvarovat. Jsou soupeři, že takovou chybu nekompromisně trestají. Pak přišla asi naše největší možnost k vyrovnání. Po faulu na Krejčího zahrával Grobl přímý kop. Ze skrumáže ve vápně vypadl míč na kopačky Zahálky a ten z malého vápna mířil ranou k pravé tyči. Bohužel brankář asi i s velkým štěstím natáhl ruce a míč vyrazil na roh. V 85´minutě jsme měli opět šanci v podání přímého kopu. Opět rozehrával Grobl a tentokrát se k odraženému míči dostal Jíra. Jeho střela z vápna, ale neměla přesnost a ani razanci. V této fázi už soupeř hodně zdržoval a každé rozehrávání trvalo v jeho podání dlouho. Jednu šanci si soupeř ještě vytvořil a to v 89´minutě, kdy střelu na bránu zablokoval Krejčí na roh. K dalším šancím již nedošlo a tak se po 90´minutách radoval soupeř.

Dokázali jsme si ale, že hrát se dá s každým soupeřem. Pouze musíme tomu dát více a více chtít. A také proměňovat šance, které nám bohužel odešly se zraněním Ivana Merty. Musíme ale v tomto duchu pokračovat a půjde to. Teď nás čeká ve středu 19.4. 2017 pohárový zápas, který chceme vyhrát a postoupit. Klukům stále věřím, že začneme body sbírat a boj o sestup se nás týkat nebude.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 21. kolo, pátek 14.4.2017, 10:30

FC Zličín 0:1 FK Motorlet Praha B