Zlepšený výkon v druhém poločase nám zajistil tři body.

K dalšímu důležitému zápasu jsme zajížděli na hřiště FSC Libuš, kde nás čekalo domácí mužstvo a na přírodní trávě, kde jsme letos ještě nehráli.

Před zápasem jsme všem hráčům zdůrazňovali, aby se vyvarovali individuálních chyb a počítali, že přírodní trávník je něco úplně jiného, než na co jsme byli doteď zvyklí. O to smutnější je fakt, jakou branku jsme inkasovali, která není vidět snad ani v přípravkách ( chyby při rozehrávce). A tak v první minutě prohráváte 1:0! Po obdržené brance byla naše hra nepřesná, a i když jsme postupně začínali mít více ze hry ,naše pološance nebyly vůbec nebezpečné! O přestávce jsme kluky museli trochu ,,s pucovat“, protože výkon všech hráčů byl hodně špatný.

Vstup do druhého poločasu nám vyšel skvěle. Budský dlouhým výkopem našel Sašu, který hlavou prodloužil na Honzu, který se dostal do brejku a s přehledem podél vybíhajícího gólmana vyrovnal na 1:1. Další pěkná akce, která volala pro brance byla v 53.min. Tseber zatáhl míč k vápnu, zpětnou přihrávkou našel Zimu, který z úrovně penalty mířil těsně vedle. O tři minuty později už jsme se radovali. Saša zatáhl míč tentokrát z levé strany, zpětnou přihrávkou našel Zimu, který se již nemýlil. Střelou k tyči nedal gólmanovi šanci 1:2. Bohužel naše radost netrvala dlouho. Domácí zahrávali rohový kop, Budský se k míči dostal, ale nedokázal balón dostat z vápna a po závaru domácí vyrovnali 2:2. V 66.min.jdeme opět do vedení, Tseber našel přihrávkou mezi domácí stopery Honzu, který přehodil vybíhajícího gólmana – 2:3. O chvilku později přidáváme další branku – po faulu na Sašu, který byl asi metr ve vápně, nařizuje rozhodčí ,,trestňák“ z hranice velkého vápna. Jeho provedení si bere na starost Zima a jeho ,,jedovatá“ levačka končí na břevně ! Míč se odráží do výšky a dobře se orientuje Urlas, který ve skrumáži doráží do branky 2:4. Domácí se ale nevzdávali a snažili se o kontaktní branku. Začínali mít i více ze hry a my spoléhali jen na brejky. Naši brankovou pojistku mohl přidat Karták, Vinš i agilní Tseber, ale jejich střely nebyly dostatečně přesné! V poslední minutě měli domácí výhodu dalšího rohového kopu, který jsme jím špatným bráněním usnadňovali. Bohužel gólman podklouzl a domácí snížili na konečných 3:4. Pro nás důležitý zápas jsme tedy zvládli a vezeme na Zličín veledůležité tři body, které při vývoji tabulky mají svojí hodnotu. Po Velikonoční přestávce nás čeká další důležitý zápas na hřišti FA. Doufejme, že kluci navážou výkonem, který jsme předvedli ve druhém poločase…

Pražský přebor, 13. kolo, neděle 09.4.2017, 11:00

Sportovní klub Libuš 838 3:4 FC Zličín

FC Zličín Budský - Bartoška, Horák, Palivec, Votava, Šída, Karták, Vinš, Urlas, Berky, Zima, Kolář, Tseber.