Zápas s Ďáblicemi skončil dělbou bodů.

Ve 29. kole Pražské plynárenské přeboru mužů jsme v sobotu 10.6.2017 hostili mužstvo SK Ďáblice.

V posledním domácím zápase v této sezoně, jsme přivítali tým Ďáblic. Soupeř se nacházel 4 body před námi a tak jsme chtěli uspět a dotáhnout se na bod pod ně. Pak by vše záleželo na posledním kole, jak se vše rozlouskne. Podle našich představ to bohužel nedopadlo.

Zápas začal vcelku zhurta a hned od začátku byly vidět šance. Hned ta první přišla ve 2´minutě,kdy jsme faulovali za vápnem, a následný trestný kop poslal soupeř do rukavic Blahovce. My jsme odpověděli hned ve    3´minutě rohovým kopem, ale nic jsme z něj nedokázali vytěžit. Nemuseli jsme čekat dlouho a přišla další šance, tentokrát soupeře. Centrovaný míč do vápna, kdy se vyměnilo asi pět hlaviček a následně se míč snesl na kopačku soupeře, který ve vápně střílel, ale naštěstí jen doprostřed, kde byl připraven Blahovec. Šance oplácela šanci a tak jsme i my měli, a to ve 12´minutě, kdy jsme rozehrávali opět rohový kop. Soupeř odvrátil k Žákovi, který nepropálil a po něm nepropálil obranu soupeře ani Grobl. Blízko ke gólu jsme měli ve 21´minutě. Z levé strany rozehrával trestný kop Muller, který našel ve vápně hlavu Vágnera. Jeho hlavičku brankář konečky prstů vyrazil a k dorážce jsme se už nedostali. Ve 24´minutě dal gól hostující Zmeškal, ale pro jeho faul na vápně, nemohl být uznán. Tento gól tedy neplatil, ale ve 32´minutě na druhé straně už ano. Na našem vápně se dostal k míči Muller a dlouhým pasem našel přesně nabíhajícího Bouse. Ten si míč potáhl a na vzdálenější tyč se štěstím prostřelil a my vedli 1:0. Dlouho jsme se ale neradovali. Ve 35´minutě jsme zastavili nebezpečný útok soupeře odkopem. Při vyražení dopředu jsme ale zapomněli na Zmeškala, který si počkal na hranici ofsajdu. Balón ,vracející se k nám do vápna si zpracoval, otočil a vyrovnal 1:1. Ve 39´minutě se dostal do šance opět dobře hrající soupeř (Zmeškal), vběhl do vápna, ale přestřelil. O minutu později ale ukázal, že má přehled a není hamižný -  40´minuta a my jsme odkopávali od branky. Na půlce jsme prohráli souboj a soupeř vyslal rychle do lajny právě Zmeškala. Ten se podíval a našel na druhé straně nabíhajícího spoluhráče. Naservíroval mu tedy míč před prázdnou branku a to už se nedalo nedat 1:2. To ještě nebyl konec gólů v prvním poločase. O dvě minuty na to, tedy ve 42´vyhrál souboj na půlce Bous ,narazil si s Minaříkem, který ho vyslal do průniku a Bous trefil přesně k pravé tyči a bylo vyrovnáno 2:2. To nemuselo být gólovým hodům vše. Soupeř v podání opět Zmeškala si ve 45´minutě převzal míč v běhu a navedl na pravý roh našeho malého vápna. Jeho střelu ale v poslední minutě prvního poločasu Blahovec chytil. I tak jsme ale viděli v poločase 4 góly a ještě spoustu šancí.

Ve druhé půli jsme chtěli výsledek naklonit na naší stranu a živit ještě naději na 13 příčku v tabulce. Hned dvě šance začátkem druhé půle měl ale soupeř. 48´minuta kdy z pravé strany střílel Zmeškal nad a v 50´minutě sice konstrukci trefil, ale vychytal ho Blahovec. My jsme se otrkali v 55´minutě, kdy jsme po sobě rozehrávali dva rohy. Z prvního nic nebylo a druhý propadl na penaltu k Bousovi ,který ale nepropálil obranu soupeře. V 60´minutě se dostal po levé straně k nenápadné šanci Šindelář a jeho ukrytá střela všechny překvapila, ale směřovala vedle branky. Velkou šanci měl opět hostující Zmeškal, kdy po narážečkách vyplul sám ve vápně před Blahovcem, ten ale chytil. V 75´minutě zase nestálo štěstí při nás. Rozehrávali jsme rohový kop, který si našel ve vápně Vágner a jeho střela skončila na tyči a následně v rukavicích brankáře. Poslední velkou šanci měl soupeř v 79´minutě,  kdy naše obrana špatně pobrala hráče soupeře a ten se ocitl tváří tvář před Blahovcem.  Blahovec opět perfektně zasáhl a střelu chytil. Rozhodnout jsme mohli nakonec my. Už běžel nastavený čas a sám na brankáře soupeře se řítil P. Horák. Brankář ale chytil a tak se body dělily rovným dílem. Pro nás remíza nic neřeší a tak musíme pouze čekat, jak vše dopadne. Pozitivní ale je, že jsme si vychovali 6-8 dorostenců, které můžeme používat v zápasech našeho A – týmu.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 29. kolo, sobota 10.6.2017, 10:30

FC Zličín 2:2 SK Ďáblice

Branky 33. a 42. Bous - 36. Zmeškal, 40. Horváth.
Žluté karty 30. Hejna, 77. Blažek, 82. Novák (všichni Ďáblice)
FC Zličín Blahovec - Gröbl (73. T. Horák), Vagner, Krejčí, Skála, Bous (78. P. Horák), Müller (62. Kokeš), Žák, Šindelář, Minařík. Derda.
SK Ďáblice Chrobok - Davídek (73. Nebeský), Hrodek, Máj, Hejna, Horváth, Novák, Jiroušek, Kordule (64.Mošnička), Zmeškal, Blažek.