Sedmi brankový příděl na Chodově !

V 19. kole Pražského přeboru mužů jsme v sobotu 1.4.2017 zajížděli na hřiště Chodova, kde své zápasy hraje Dukla JM.

V 19 kole jsme zajížděli k ambicióznímu a silnému týmu Dukly Jižní město. Soupeř sice dva zápasy prohrál ,ale nic to neměnilo na tom, že má ambice ty největší. Naopak nám se vcelku dařilo a tak jsme čekali hodně bojovné a vyrovnané utkání. Bohužel realita byla úplně jiná. Už v týdnu jsme se dozvěděli zdravotní stav některých hráčů a to hlavně Merty (bohužel koleno nedovolilo hrát a tak jaro bude asi bez Ivana). Přidalo se pár dalších hráčů, ale stále jsme věřili, že sílu máme.

Zápas začal a prvních 7´minut patřilo nám. Kombinovali jsme na půlce soupeře a balóny do vápna jsme si chtěli vytvořit brankové příležitosti. Žádná se nám ale nepovedla dotáhnout alespoň do nebezpečného zakončení. To bylo ale bohužel z naší strany vše. Poté přebral otěže soupeř a do konce poločasu nás k ničemu nepustil. Zatlačil nás na vlastní polovinu a byla otázka času, kdy udeří. První úder přišel ve 12´minutě, kdy se soupeř dostal přes naše obránce z levé strany a střelou na zadní tyč překvapil Blahovce. (Míč ještě přes drn přeskočil rukavice Blahovce). Už v této fázi hry jsme nedokázali zastavovat útočné vlny soupeře. Špatně jsme si obsazovali hráče, nepodrželi jsme balón a ani chuť něco na tom změnit nebyla u kluků viditelná. Nebylo tam nic z toho, co jsme předváděli do tohoto zápasu. Soupeř se dostával lehce do šancí a své šance i za naší pomoci proměnil. Ve 29´minutě se po centru z levé strany dostal k hlavičce Krejčí a trefil přesně šibenici vlastní branky 2:0. Tohle byla opět chyba nás všech, protože si ani nedokážeme říci pust, nech, atd. Ještě do půle trestal soupeř po třetí. 39´minuta , centr tentokrát z pravé strany a úplně osamocený hráč na malém vápně neměl problém zakončit 3:0. Když rozhodčí pískl poločas, tak jsme si oddechli. V kabině jsem trochu zvýšil hlas a nabádal kluky, abychom to dohráli se vztyčenými hlavami a nechali tam maximum. Už kvůli divákům, kteří se na nás přijeli podívat.

Hned v úvodu druhého poločasu to vypadalo nadějně. Ve 48´minutě zatáhl míč do levé strany Grobl a zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Zahálku, který snížil na 3:1. Čekalo se tedy, že se vzpamatujeme a budeme chtít zápas zdramatizovat. Opak byl ale pravdou. Vrátili jsme se opět do hry z první půle a nechali hrát soupeře. No a soupeř trestal a trestal. 57´minuta a 4:1, 65´minuta 5:1, 71´minuta 6:1, 87´minuta 7:1. My jsme se trošku snažili jít ofenzivněji dopředu, ale zapomínali jsme se poté vrátit a dávali jsme soupeři prostor k zakončení, kterého se domácí dočkali sedmkrát. V druhém poločase jsme měli za stavu 4:1 šanci, kdy Zahálka našel centrem Grobla a ten nastřelil tyč, pak Zahálkovu střelu pokryl brankář. Poslední naše šance byla po průniku Škrečka do vápna, kde měl zakončovat, ale hledal ještě Zahálku, který byl pokrytý a soupeř míč uklidil. To bylo z naší strany vše. Sice máme zraněné hráče, kteří by asi hráli v základní sestavě, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Dostali šanci další a bohužel se u některých ukázalo, že musí ještě hodně pracovat. Beru to jako tým a to i se mnou a jako takoví jsme zklamali. Takhle se prostě o záchranu nehraje. Dali jsme do tohoto zápasu málo, než na co máme. Musíme ale zapomenout a jít dál. V dalším kole nás čeká stejně nepříjemný soupeř a tam si takový výpadek již nemůžeme dovolit. Chci se omluvit divákům, kteří přijeli v hojném počtu nás podpořit, a my jim sobotu moc nezpříjemněli. Uděláme vše pro to, aby se takový zápas už neopakoval a diváci si mohli zase vychutnat dobrý fotbal a bojovnost s odhodláním našich kluků.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 19. kolo, sobota 01.4.2017, 10:30

FK Dukla JM 7:1 FC Zličín

Branky 11., 57. a 65. Kotlík, 29. vlastní Krejčí, 39. Janoušek, 71. Toman, 87. Vidlička - 48. Zahálka.