S Chabry přišlo kruté vystřízlivění

V neděli od 9 hodin jsme na svém hřišti hostili tým z Dolních Chaber. Po dvou úspěšných zápasech s Ruzyní (1:1) a na Bílé Hoře (1:1) jsme chtěli navázat na naše výkony a předvést fotbal, který by se líbil. Bohužel se nám ani jedno nepovedlo, a tak jsme ze hřiště odcházeli s „ostudným“ debaklem 0:12.

Do utkání jsme vstoupili dobře. Soupeře jsme důsledně napadali, byli jsme u něj blízko, a tak měl problém se dostat z vlastní poloviny. Bohužel náš úvodní tlak vedl jen k nepřesným střelám a rohovým kopům.

A pak to přišlo. Soupeř od 15. minuty převzal iniciativu zápasu do svých rukou a už ji nepustil. Nutno říci, že jsme mu to velice usnadnili. Začali jsme pozdě přistupovat k hráčům, nedrželi jsme blok u sebe, byli jsme zbytečně zalezlí. A když už jsme se dostali do protiútoku, zazdili jsme přechodovou fázi nepřesnou přihrávkou. Chabry nás zatlačily na vlastní polovinu a začaly dávat i góly. Bohužel nás nepodržel Majkl v bráně, a tak se odcházelo do šaten za stavu 0:3. Nutno říci, že za tento výsledek jsme mohli být rádi, neboť Chabry nám mohly dát klidně o dvě branky více.

O přestávce jsme si v kabině řekli, že tento výkon si rodiče (kteří nás celý zápas podporovali) ani my nezasloužíme. Změnili jsme rozestavení, nabudili jsme se a šli jsme do druhého poločasu s tím, že se pokusíme zlepšit náš výkon, dát nějaký gól a udělat si konečně radost, kterou nám první poločas absolutně nepřinesl.

Bohužel, opak se stal pravdou. Soupeře jsme na začátku druhé půle na chvíli zatlačili, ovšem pak opět přišel nedůraz v soubojích, špatné zajištění a gól na 0:4. Tento okamžik nás zlomil a od této chvíle jsme působili odevzdaně a byla jen otázka času, kolik branek ještě dokáží Chabry vstřelit. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 0:12, což tak odpovídalo naší předvedené hře.

Tento zápas nás posadil zpátky na zem. Kluci si musí uvědomit, že bez poctivé práce na tréninku to nešlo, nejde a ani nepůjde. V samotném zápase je důležité, aby šli kluci do utkání zdravě sebevědomí. Soupeř byl starší, ale to náš špatný výkon neomlouvá. Nesmíme být zalezlí na vlastní polovině a čekat na ortel. Musíme být aktivní, presovat soupeře v organizovaném bloku, být blíž hráčům, důrazní a hlavně se zajišťovat a mluvit na sebe. Doufám, že pro kluky bude tento zápas ponaučením a příště se podobných chyb vyvarujeme.