Rozhodla vůle! Žáci přivezli tři cenné body z Pragy

Náročný terén, deštivé počasí, urputná hra domácích a ne příliš přátelští rodiče za naší brankou. Utkání na hřišti Pragovky patřilo rozhodně k těm náročnějším, ať by se mohlo při pohledu na tabulku zdát, že se jednalo o povinné vítězství. To si nakonec kluci po výsledku 6:4 odvezli.

Domácí celek se v minulém utkání odpoutal od dna tabulky překvapivou výhrou na hřišti Hájů (5:4) a před úvodním hvizdem na nás ztrácel šest bodů. Kluci však nechtějí letošní rok strávit bojem o záchranu a za důležitou výhrou vyrazili hned prvním útokem. To dlouhý aut Koťase prolétl až na zadní tyč, kde ho do sítě pohotově doklepl novic v našem dresu, Richard Nekula.

To však bylo na dlouhou dobu z naší strany všechno. Soupeř se začal stále více tlačit před naši branku a na rozmáčeném terénu využíval tří vytáhlých hráčů k tlaku v pokutovém území. Naši kluci se ale prali statečně, blokovali střely, dohrávali souboje a byli ostražití při každé nebezpečné situaci. Těch ovšem bylo na můj vkus až příliš.

Uklidnění pro nás přišlo v polovině prvního poločasu, když se střelecky prosadil kapitán Roháč. Klid bohužel trval jen chvíli, když naše laxní bránění potrestal soupeř z dorážky při rohovém kopu. Zbytečně inkasovaná branka domácí nabudila, ti se především díky šikovnému útočníkovi číslo 9 tlačili stále častěji do koncovky. Obrana v čele s brankářem Michalem odolala a tak dostala prostor naše útočná esa.

Pár minut před přestávkou převzal míč na vlastní polovině Sojkyč, svou rychlostí si udělal ze čtyř obránců kužely a prokličkoval se k jednoznačně nejkrásnější brance sezony, když míč před brankářem chladnokrevně uklidil po zemi k tyči. Nádherná individuální akce, klobouk dolů! Ještě větší klid pak přinesla do našich řad trefa Šilhyho, který si doslova vychutnal domácího brankáře a lobem z dobrých dvaceti metrů poslal náš tým do kabin s tříbrankovým vedením.

Hlavně nezopakovat kolaps s Motorletem

Jestli jsme něco měli v hlavách před nástupem do druhého poločasu, byla to zkušenost z posledního zápasu proti Motorletu. I v něm jsme v poločase vedli přesvědčivým náskokem (3:1), ale nakonec prohráli (3:6). Opakovat jsme to nechtěli, kluci si to dobře uvědomovali, přesto dvě inkasované branky po příchodu na hřiště znamenaly velké drama.

Jaký paradox, že první minuty druhého poločasu patřily herně nám. Na to se nehraje, ve 45. minutě byl stav 3:4 z pohledu domácích a ti se tlačili za velkým obratem. Ten ale nedovolil kapitán Roháč, když vzal zodpovědnost na sebe a dvěma brankami nejen že navršil hattrick, ale rozhodl také o naší cenné výhře na hřišti tvrdě bojující Pragovky 6:4.

Soupeř ovšem podal velmi sympatický výkon, nevzdal se za žádného stavu a i díky jeho přispění jsme viděli hezké utkání. Kosmetická úprava skóre na jeho konci již nebyla důležitá. Kluci to zvládli a po závěrečném hvizdu se mohli před rodiči vítězně sklouznout.

Utkání nám ukázalo, že v nejvyšší pražské soutěži je potřeba si vážit každého vydřeného bodu nehledě na umístění soupeře v tabulce. V té nám aktuálně patří dělené 8. místo. Bojům o záchranu jsme se zase o kus utekli a já věřím, že se nás týkat nebudou.