Remíza na hřišti vedoucích Třeboradic.

V 10. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v neděli 16.10.2016 zajížděli na hřiště vedoucího celku soutěže - SK Třeboradice.

K dalšímu zápasu jsme zajížděli k lídrovi soutěže Třeboradic. Soupeř ještě neprohrál a ukazuje velkou herní kvalitu. My jsme v tomto zápase neměli co ztratit a tak jsme chtěli ukázat, že nepatříme tam, kde se nacházíme. Trochu jsme si promluvili o přístupu k zápasům a bylo vidět, že kluci si to vzali k srdci a není jim jedno, jak jsme na tom v tabulce. Zápas začal a naši kluci do toho hrábli hned od začátku. Jezdili opravdu po zadku a žádný souboj nevypustili. Byli jsme to my, kdo byl první poločas lepší tým. Hned v úvodu 8.minuty po centru z pravé strany od Patrmana se dostal k míči Karabin, ale bohužel trefil jen boční síť. Dále jsme soupeře přehrávali kombinačně a hrálo se více na polovině domácích. Další šance na gól jsme měli v 17´minutě ,kdy vybojoval u lajny Žák, míč posunul na Škrečka , ten poslal do lajny Minaříka, který nacentroval do vápna. Balon si našel před obráncem Patrman a byl soupeřem faulován. Následovala penalta, ke které se postavil Merta, ale brankář chytil. Soupeř se dostával před naši branku sporadicky a to centrovanými míči. Jeden takový centr si našel soupeř ve vápně ve 20´minutě a z otočky o kousek minul. 23´minuta a znovu branková příležitost a znovu bez branky, Žák poslal Minaříka do lajny, ten našel centrem Mertu, který ještě přistrčil na Patrmana. Následnou střelu brankář vyrazil a dorážka Merty skončila ,bohužel pro nás, také na rukavicích výborného brankáře domácích. Tohle vše nás mohlo hodně mrzet, když ve 28´minutě špatně zpracoval Karabin balón a po ruce se pískala penalta proti nám. I Blahovec se ukázal a penaltu chytl. O dvě minuty nato, tedy ve 30´minutě už se skóre měnilo a bohužel ve prospěch domácích. Ztráta Karabina na půlce a následný protiútok, kdy si samotný soupeř na vápně naběhl pro přihrávku, přistrčil si míč a trefil horní roh Blahovcovy brány 1:0. Ve 37´minutě mohlo být ještě hůř, když si naše výborně pracující obrana nepohlídala náběh soupeře a ten se řítil tváří v tvář na Blahovce, který střelu výborně vyrazil. Dále jsme se ale snažili a tlačili se na dostřel soupeřovy branky. To se konečně vyplatilo ve 40´minutě, přišla krásná kombinace z naší poloviny po ose Žák, Patrman, Merta a posledně jmenovaný neuspěchal a počkal si na vhodný okamžik nabíhajícího Bouse. Ten si balon přistrčil a střelou levou nohou uklidil k tyči 1:1. Poločas skončil tedy smírným výsledkem.

O poločase jsme si říkali, že nesmíme polevit v nasazení a musíme být stále aktivní. Druhý poločas ale patřil domácím. Chtěli za každou cenu získat vedení na svou stranu a zatlačili nás na naši polovinu. Hodně rychle roztahovali hru a přicházel jeden centr za druhým do našeho vápna. Ve 49´minutě hodil soupeř dlouhý aut a hlavička skončila jen těsně vedle. V 52´minutě kopal soupeř roh a ve skrumáži na malém vápně pálil soupeř opět kousek vedle. My jsme se dostávali už méně na polovinu soupeře, ale přece jen jsme mohli šanci mít. V 61´minutě dostal balon mezi obranu Merta, který se řítil sám na brankáře, ale bohužel mu byl nesmyslně odmáván ofsajd paní pomezní. (Jinak musím, ale podotknout že všichni tři rozhodčí byli po celý zápas na výbornou- hold chybu udělá každý). V 64´minutě jsme už bohužel inkasovali. Pomalý balón k lajně doběhl Valoušek, špatně rozehrál na Patrmana, kdy balón musel zpracovávat na břiše. Dále chyba Patrmana, který  si nedokázal míč přikrýt tělem, se dostal soupeř k centru, na který si naběhl  a ve skluzu uklidil za záda Blahovce. 2:1. My jsme se samozřejmě snažili ještě s výsledkem něco udělat a hned se to mohlo povést v 66´minutě, kdy se snažil trestný kop z levé strany zatočit do brány Zahálka, ale brankář domácích vyrazil na roh. Pak měl opět šanci soupeř a to v 69´minutě kdy kopal roh a následná střela šla nad branku.  Žák vyrážel reflexivně patou. V 76´minutě jsme měli blízko k vyrovnání, kdy Vágner nacentroval na malé vápno, ale bohužel nabíhající Minařík hlavou netrefil. O dvě minuty měl šanci opět soupeř, kdy opět centrovaný balón našel soupeře ve vápně a ten ve skluzu jen minul. Konečná podoba zápasu přišla v 86´minutě kdy, Vágner hodil aut na Žáka, ten posunul Zahálku, který poslal Jíru do lajny. Jíra neváhal, zvedl hlavu a našel nabíhajícího Mertu ve vápně. Merta si míč zpracoval, udělal kličku brankáři a do prázdné branky vyrovnal na 2:2. Tenhle výsledek už jsme chtěli udržet, ale soupeř ještě jednu šanci měl. V nastaveném čase kopal roh a hlavička jen těsně minula naši branku. Myslím si, že remíza je v tomto zápase zasloužená. My jsme byli lepší první poločas a soupeř ovládl poločas druhý.  Chci klukům poděkovat za snahu, obětavost a chuť, kterou tento zápas předvedli. Ukázali jsme si, že do spodních příček tabulky nepatříme. Musíme jít ale zápas od zápasu a vždy nechat na hřišti duši a za Zličín začít dýchat. Teď musíme vše potvrdit hned v domácím zápase.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 10. kolo, neděle 16.10.2016, 16:00

SK Třeboradice 2:2 FC Zličín