Prohra s divizní Hostouní

K dalšímu přípravnému zápasu jsme zajížděli do Dobrovíze, kde nás čekala divizní Hostouň. Opět nám chyběli někteří hráči, kteří by měli být základem sestavy - zatím je to ale stále v rámci přípravy.

K dalšímu přípravnému zápasu jsme zajížděli do Dobrovíze, kde nás čekala divizní Hostouň. Opět nám chyběli někteří hráči, kteří by měli být základem sestavy  - zatím je to ale stále v rámci přípravy.

Začátek zápasu jsme trochu nechytli, a to hlavně z důvodu jiného rozestavění. Soupeř se od první minuty dostal do šancí a to vyústilo hned ve 2‘ minutě k první brance - Horálek se na naší polovině dlouho mazlil s míčem a atakující  protihráči ho o míč připravili  a rychlím balonem za obranu šli do vedení 1:0. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. V 5´ minutě brankář hostů špatně odkopl balon od branky a díky tomu doputoval k Valouškovi, který ho převzal a šel sám až do vápna, kde přesně zakončil 1:1. Poté se dostával soupeř opět do šancí, a to hlavně balony za obranu, kde jsme nestíhali pobírat nabíhající hráče. Gól z akcí soupeře nepadl a tak přišel z trestného kopu. Ve 12´ minutě před vápnem fauloval Horálek a  z trestného kopu se soupeř trefil k tyči 2:1 . Balon šel, ale  hodně pomalu přes zeď a tak malou vinu nese i náš golman. Poté jsme se, ale hodně zvedli a začali soupeře zlobit. Nechali jsme míč na zemi a rychlými přihrávkami jsme se dostávali k šestnáctce soupeře. Když byla hra už hodně vyrovnaná , přišla 21´ minuta, kdy se Horálek přiznal k teči a soupeř zahrával rohový kop. Po jeho zahrání se míč odrazil na vápno, kde  soupeř napřáhl a nechytatelnou ránou pod břevno, šel do dvoubrankového vedení 3:1. Poté jsme byli, ale  víc, než vyrovnaným soupeřem a dostávali se do šancí. Jednu takovou jsme stihli proměnit ještě v prvním poločase. Ve 32´minutě utekl Merta po pravé straně, přihrávkou za obranu našel nabíhajícího Valouška, který se dobře nebál jít do zakončení. Jeho střelu sice golman vyrazil, ale jen k výborně dobíhajícímu Mertovi a ten se v dorážce nemýlil 3:2. Do poločasu si oba celky ještě vytvořili každý po jedné šanci a to bylo z první půle vše.

Druhá půle se odehrávala zleva doprava a oba celky předvedly opravdu pěkný fotbal. Šance jsme měli my i soupeř, ale zůstaly nevyužity. Jelikož to bereme jako přípravu, tak jsme vystřídali všechny hráče, které jsme měli k dispozici. Dali jsme šanci klukům ročníku 99 – 98 a čekáme, že se budou dále chtít sami posouvat a doplňovat naše mužské týmy. Hodně jsme se v tomto zápase vydali z fyzických sil a i střídání hráčů dorosteneckého věku tomu přidalo, že byl soupeř přeci jen od 75‘ minuty mírně fyzicky nad námi. To také vyústilo v další branku. Běžela 81´minuta, kdy soupeř poslal opět jeden míč za obranu, Trojan si balon nechal zbytečně dlouho skákat a pak ho bohužel už nestihl odkopnout. Soupeř se dostal před Trojana, kde kličkou „obešel“ gólmana a  do prázdné brány zvýšil 4:2. Poté už se zápas dohrál bez velkých šancí na obou stranách. Musím ale naše hráče pochválit za přístup a odpracovanou práci na hřišti. Ještě to chce doladit maličkostmi a myslím, že by to mohlo vše do sebe zapadnout. Takže hráčům děkuji a věřím, že nepoleví a stále pojedeme na 100 %.

Sokol Hostouň – FC Zličín   4 : 2  ( 3 : 2 )

Sestava :  Rosendorf Aleš (63‘ Kubina Michal), Šatný Petr, Krejčí Martin, Skála Tomáš, Vagner Tomáš, Horálek Petr (81‘ Kubina Martin),Bous František(63‘ Jíra Jakub), Valoušek Richard, Trojan Tomáš (85‘ Malý Jan), Merta Ivan, Konečný Marek

Branky  FC : 5‘ Valoušek Richard, 33‘ Merta Ivan

Trenér : Martin Hořejší