Problém máme v proměňování gólových příležitostí.

Trenér Hořejší okomentoval společné soustředění našeho A-mužstva a staršího dorostu.

V sobotu 30.7.2016 jsme končili fyzické letní soustředění v obci Liblín (plzeňský kraj), kde kluci od úterý potili krev a sbírali fyzickou kondici. Musím všem moc poděkovat, protože všichni makali, až nad své možnosti a tím jsme tedy splnili na 100 % to, pro co jsme si tam jeli a to je fyzický fond. Na hřišti jsme si ještě zkoušeli pár věcí, které  bychom chtěli v sezoně hrát. Kolem 15hodiny jsme vyjeli z Liblína směr  FK  Postoloprty (ústecký kraj).

Hřiště bylo připraveno na výbornou a počasí bylo také příjemné. Čekali jsme tedy, že si zahrajeme pěkný fotbal. Bohužel hlavně první poločas, byl v úplně jiném stylu. Soupeř hodně fauloval a to i za hranicí zdravého uvažování. Každý skluz na balon šel s nohou nahoru a zavánělo to zraněním. My jsme bohužel neudrželi nervy a začali oplácet, hádat se, strkat a tak jsme v první půlce neviděli mnoho z fotbalu, ale spíše z arény bojových sportů. I tak jsme se, ale měli udržet a hrát fotbal. Možná mám na to jiný názor, ale bohužel je to fotbal a jsou i tací soupeři. Kdyby to byl mistrovský zápas, tak bychom my i soupeř dohrávali v 9 lidech a postrádali bychom do dalších kol hráče. Techniky, které jsme odzkoušeli a řekli, že budeme hrát – např., že nebudeme nakopávat, byly ty tam. A to beru   jako problém, jelikož pokud máme nějakou koncepci tak je, třeba se jí držet a je třeba ji prezentovat v zápase …. V prvním poločase jsme si vytvořili tři 100 % šance, ale bohužel jsme ani jednu nevyužili. V 31‘ minutě si soupeřův centr nechtěně tečoval Krejčí a tím šel soupeř do vedení. 4 minuty na to; tedy v 35‘ minutě; se dostal soupeř do dvoubrankového vedení, když Klimeš nepokryl na zadní tyči nabíhajícího hráče a ten už neměl problém dokopnout do prázdné branky…..a do konce poločasu to bylo vše.

Druhý poločas jsme začali hodně aktivně a postupně jsme přebírali iniciativu a bylo vidět, že fyzicky jsme na tom lépe. Bohužel jsme si opět vytvořili několik šancí, kdy jsme stáli tváří v tvář golmanovi, ale bohužel se písnička v neproměňování opět opakovala. Jednu jsme přece jen proměnili, a to v 62‘ minutě Trojan. Zápas se už potom dohrál „v uvozovkách“ v klidu a další naše šance zůstaly opět neproměněny a v neproměňování nás podpořil i soupeř a tak výsledek 2:1 z 62‘ minuty zůstal konečný.

V závěru musím konstatovat, že je třeba se zamyslet nad naším projevem hry, proměňováním šancí a ve finále i chováním na hřišti.

FK Postoloprty – FC Zličín  2 : 1   ( 2: 0 )

Sestava : Rosendorf Aleš, Minařík Martin, Zahálka Martin, Krejčí Martin, Skála Tomáš, Vagner Tomáš, Valoušek Richard, Žák Lukáš, Šindelář Jan, Kubr Stanislav, Konečný Marek

Střídali : Kubina Michal (brankář),Trojan Tomáš, Klimeš Martin, Jíra Jakub, Muller Jakub, Šebek Patrik

Branky : 62‘ Trojan Tomáš

ŽK : Skála, Klimeš

Trenér : Martin Hořejší