Porážka na závěr, stále se máme co učit

V závěrečném podzimním kole jsme u nás přivítali „B“ tým Přední Kopaniny. Soupeř měl o 4 body více než my, a tak jsme chtěli vyhrát a dotáhnout se na něj. Bohužel realita na hřišti byla naprosto odlišná. Soupeř nás ve všech směrech zcela převálcoval a nebýt Denise v bráně, byl by brankový rozdíl ještě větší.

Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý zápas. I přesto jsme chtěli na soupeře vletět, hrát organizovaný vysunutý blok a pokusit co nejrychleji dostat míč před branku a střílet. Opak byl však pravdou. První minuty byli vyrovnané. Hra se přelévala z jedné strany na druhou bez větší šance. Ovšem v 9. minutě se dokázal uvolnit šikovný útočník soupeře a s přehledem otevřel skóre, 0:1. Kluky tento gól mírně probral a začali konečně hrát aktivně a dostávat se do nebezpečných situací. Bohužel jsme byli naprosto bezradní ve finální fázi, a tak jsme se k pořádnému zakončení ani nedostali. A opět udeřil soupeř. Ve 25. minutě se opět po našem nedůrazu (který nás trápil celý zápas) a špatném zajištění dostali hosté do dvoubrankového vedení. Na tuto branku jsme stihli ještě zareagovat. Ve 26. minutě si po dobře zahraném rohu našel míč na zadní tyči Andrej a uklidil ho do brány, 1:2. Během dalších pěti minut soupeř opět potrestal náš nedůraz, a to dokonce třikrát, a vytvořil si čtyřbrankový náskok. My jsme do přestávky opět zásluhou rohu a Andreje na zadní tyči korigovali stav na poločasový výsledek, 2:5.

O poločase jsme si řekli, že se pokusíme se zápasem ještě něco udělat a rozloučit se důstojně s podzimní částí sezóny. Změnili jsme rozestavení a zkusili jsme hnát vše do útoku. Úvod se nám vydařil. Soupeře jsme svým rozestavením a aktivitou zaskočili a zatlačili na vlastní polovinu. Bohužel nám celý tento zápas vázla kombinace, čili jsme se k vážnějšímu ohrožení branky Kopaniny nedostali. Naopak. Soupeř si už zvykl na náš herní styl ve druhé půli a čím dál tím častěji nacházel mezírky v naší defenzivě. A přicházeli i góly. V 63. a 65. minutě jsme nepokryli kombinaci hostů a Kopanina dvakrát udeřila. V 68. minutě, kdo jiný než Andrej, a jak jinak než z rohu, podtrhl svůj dobrý výkon hattrickem a snížil tak na 3:7. Závěrečné slovo si ale vzali hosté. V 69. minutě upravili výsledek na konečných 3:8.

Dnes jsme podali, podle mého názoru, náš nejhorší a nejslabší výkon na podzim. Byli jsme pozdě v soubojích, nedůrazní v soubojích, špatně jsme se zajišťovali. Když už jsme se dostali na balón, nedokázali jsme ho podržet nebo si vytvořit pomocí přihrávek nějakou kloudnou akci. Dnes mi tam chyběla hlavně odvaha něco vymyslet, dovolit si, být drzí a hlavně, mít chuť vyhrát.

Nutno ale uznat kvalitu soupeře. Ten nás dnes ve všem faktorech předčil. Hosté byli rychlí jak v nábězích, tak v práci s míčem. Útočili ve velkém počtu hráčů, a tím si vytvářeli jednu šanci za druhou.

Podzimní část jsme nezakončili úplně podle představ, ale jinak jsem spokojen. Kluci hrají většinu zápasů proti starším a větším klukům. I tak jsme ve většině zápasů herně nepropadli, ba naopak.

Nyní nás čeká tvrdá zimní příprava, ve kterém se pokusím nabrat fyzičku a zlepšit hlavně přechodovou a finální fázi.