Pomalu se zlepšujeme

V neděli vyrazila Mladší přípravka A do Ruzyně k dalšímu zápasu a v prvních 2 čtvrtinách na hřišti hrála výborně, pak přišel útlum. Ale nakonec se kluci radovali ze zasloužené výhry 19:7.

První dvě čtvrtiny jsme odehráli ve velkém stylu. Kluci útočili, nabízeli se, výborně napadali rozehrávku, dokázali soupeře přehrát v soubojích 1:1, dokázali hru už docela roztáhnout a přihrát si. Byl jsem spokojený, tímto směrem by se měla naše hra ubírat.

Třetí čtvrtina byla už vyrovnanější, domácí přidali na důrazu a náš tým pozvolna vadl. Čtvrtá čtvrtina byla z našeho pohledu hrozná. Otálení s rozehrávkou, dlouhé držení míče, i když byli spoluhráči volní, pomalý přechod do útoku i zpět do obrany, přihrávky na slepo, které končili na kopačkách soupeřů. Sám jsem si analyzoval, co za tím stálo, určitě fyzická kondice – styl hry s vysokým napadáním je náročný a kluci si na něj teprve zvykají, takže musíme v tomto ohledu přidat a já tomu uzpůsobím část tréninků. Druhá část problému se týká herní nekázně a jistého uspokojení z dosavadního výsledku. Kluci propadli moc brzy euforii z vývoje zápasu a přestali dodržovat základní návyky. Zápas se hraje 60 minut a nesmíme si dovolit ani na vteřinu polevit ze snahy a koncentrace na zápas. Blbnutím na tréninku při cvičeních to začíná – hrozným výkonem v zápase končí.

Dobrý střelecký výkon předvedl Filip Löffler, Maty Douda by mohl předvést ještě víc a výborně zahrál Kuba Křovák na pozici obránce, kdy dokázal výborně podporovat útok.

Čtvrtiny: 7:0, 6:0, 3:1 3:6

Góly: Löffler 6, Douda 5, Lukeš 2, Křovák J. 2, Spirin, Kašný, Křovák A., Kolev