Pátá výhra v řadě znamená podzimní vedení v tabulce o pět bodů

Vést v 10. minutě 3:0 a nakonec rozhodnout o vítězství 4:3 v posledních vteřinách zápasu, scénář, který kluci psali sobotním zápasem o první místo tabulky, nenechal žádného diváka klidným.

FCZ - FC Přední Kopanina 4:3 (3:1). Branky: Šilhán, Sojka, De Rose, Horyna.

Kluci se na utkání pečlivě připravovali, věděli, jaký soupeř je čeká a jak drtivou porážku si odvezli před pár týdny z jeho hřiště. Poučili se a zase ušli kus fotbalové cesty i za tak krátký čas. Hlavně po psychické stránce jsme pracovali na tom, aby se nedopustili podobného zkratu. Pro připomenutí tehdy jsme vedli 2:1, ale brankou do šatny na 2:2 se zápas zlomil. V druhém poločase kluci dostali pět branek, neměli psychické ani fyzické síly na korekci výsledku. Závěr utkání odevzdali.

Že se to nesmí opakovat, jsme věděli všichni. Darebný přístup kluků zapomenut nebyl, naopak jim byl opakovaně připomínán odečtem procent. Ze 100 % se čtyřmi výhrami v řadě dostali na 60 %, až budou na nule, pojedeme dál a k ostudnému zápasu se nebudeme vracet.

Den před odvetou s Přední Kopaninou, která se nám dívala v tabulce na záda z druhého místa s pětibodovou ztrátu, se nám zranili dva hráči základní sestavy, kapitán Kuba Smetana a středopolař Míša Kán. Na jejich místo naskočil Kakao se Šimonem Horynou. Bylo to na poslední chvíli, ale s novou rolí se popasovali statečně a stejně jako ostatní nechali na hřišti hodně sil. Díky za ně!

Přenesme se do desáté minuty, vedeme 3:0, soupeř je na ručník a může inkasovat další branky. Roháč trefuje dvakrát brankáře, ve vyložené šanci selžou i další hráči, Sojkyč sólo řeší lobem nad branku. Místo dvojnásobného vedení přichází kontaktní branka soupeře chvíli před poločasem.

V šatně jsme si řekli vše podstatné, kluci věděli, že nás soupeř s větrem v zádech zatlačí, ale že musíme být odolní, a to hlavně psychicky. Vstup do druhé půle byl jako z hororu, za tři minuty bylo srovnáno 3:3.

...

Pak se ale stalo přesně to, co jsme se do kluků snažili vštěpit poslední týdny během tréninků a podzimního soustředění. Nikdy se nevzdávat, být zodpovědní a i ve složitějších chvílích to vzít na sebe. Jasně, ne všichni kluci si mohou povahově či svou fotbalovostí dovolit vzít to v náročné chvíli zápasu na sebe, ale několik takových máme a víte co, oni to zvládli na jedničku!

Šilhy, který zaskakoval na středu zálohy, zahrál od 40. minuty parádně, i často opomíjený Roháč, i když nenápadně, tak přispěl výrazně k hernímu obratu. V záloze bojoval o každý metr Dudys a výborný zápas odehrál i Adam De Rose. Ten chytil na závěr podzimu skvělou formu. Obrana začala hrát s jistotou, na její levé straně naskočil skvěle Hody a stal se klíčovým hráčem závěru zápasu.

Za stavu 3:3 se mohlo stát cokoliv, mohli jsme být pod tlakem soupeře a silného větru, ale stal se přesný opak. Kluci začali být důrazní, správně agresivní a plní chuti rozhodnout duel v náš prospěch. Nezabalili to, ba právě naopak. Díky výborně hrající stoperské dvojici Kakao-Koťas už soupeř neměl žádnou šanci ze hry. K tomu přispěl napravo i Brousek.

Posledních deset minut už bylo na hřišti jen jedno mužstvo, tlak z naší strany sílil, i když byly povětrnostní podmínky proti nám. Šimon Horyna zazdil dvě vyložené šance, ale na svůj rozhodující moment si trpělivě počkal. To v poslední minutě řádné hrací doby parádně nacentroval Koťas na zadní tyč, tam se míč odrážel od těl hráčů až k Šimonovi a ten míč uklidil do branky, 4:3!

Za klandrem i na střídačce vypukla euforie, rodiče se objímali, křičeli, já skočil do náruče trenéru Ivanovi a vše se zdálo růžové. Se zápasem žila i lavička, kde kluci vytvořili vítězné kolečko. Tři nastavené minuty se odehrály daleko od naší branky. Pak přišel závěrečný hvizd a ruce nad hlavou.

Tři body zůstaly na Zličíně, na čele tabulky jsme se utrhli na krásných osm bodů, ale Kopanina má zápas k dobru proti poslední Čechii Smíchov. Nutno ještě dodat, že nebýt kvalitního a technicky vyzrálého výkonu Přední Kopaniny, nikdy by se takto krásný zápas neodehrál. Díky za to, bylo se na co dívat. A díky našim klukům, že vítězný podzim dotáhli až do konce. Tabulka hovoří za vše!