O výhře v Cholupicích jsme rozhodli už v prvním poločase.

V 17. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v neděli 19.3.2017 zajížděli na hřiště Sokola Cholupice.

Ke druhému mistrovskému zápasu jsme zajížděli na hřiště Cholupic. Věděli jsme, že toto utkání je pro nás velice důležité. Cholupice se nacházejí v tabulce pod námi a tak jsme si chtěli odvézt tři body a odskočit jim ještě více. Na zápas jsme byli připraveni a všichni kluci odhodláni nechat na hřišti srdce.

Prvních 7´minut byla hra trochu neurovnaná; plná nepřesností. K první vážnější akci se dostali domácí, a to v 8´minutě při centru na levou stranu, kdy Škrečko uklouzl a Horák ve skluzu nedosáhl. Soupeř se dostal do zakončení a po překonání Blahovce zachraňoval na brankové čáře Zahálka na roh. Do první vážnější šance jsme se dostali i my, a to v 11´minutě, kdy Bous zachytil rozehrávku soupeře a po narážečce s Mertou se dostal přes dva obránce a centrem do vápna si srazil soupeř do sítě 0:1. Od té doby jsme byli lepším týmem a i fotbalovějším. Soupeř se k našemu vápnu dostával jen sporadicky a bez větších závarů. Byli jsme to my, kdo se dostával kombinačně do šancí a jedna taková přišla hned ve 23´minutě, kdy jsme po našem autu z pravé strany prošli kombinačně po ose Gröbl, Horák, Zahálka a znovu Gröbl centrem našel osamoceného Čvančaru, který z malého vápna trefil tyč soupeřovy branky. Další taková šance přišla ve 32´minutě, kdy trestný kop Zahálky směřující do vápna, našel Merta, svedl souboj s brankářem a odražený balón se dostal opět k Čvančarovi, který z malého vápna trefil jen brankáře domácích. Ten míč vyrazil a jeden z obránců uklidil na roh. Z následného rohu (rozehrával Gröbl) prošel polovysoký balón celým malým vápnem bez povšimnutí, až se odrazil od vzdálenější tyče ven. Další roh a další šance Čvančary. Běžela 38´minuta a zahrávali jsme rohový kop, přetažený míč si našel Čvančara a ani napotřetí gól nedal. Tentokrát pálil pravou nohou vedle branky. Ojedinělý roh soupeře ve 41´minutě, kdy jsme bez problémů odvrátili z vápna ven. Tam si míč vzal Gröbl a křižným centrem našel Mertu. Ivan si v souboji 1/1 dokázal poradit a z úhlu míč uklidil ke vzdálenější tyči 0:2. To bylo z první půle vše.

O poločase jsme kladli důraz hlavně na zabezpečenou obranu a zachycení začátku druhé půle. Bohužel tohle jsme úplně nedodrželi. Soupeř nás prvních 8´minut zavřel na naší polovině, ale nevytvořil si z tlaku žádnou příležitost. Naopak jsme to mohli být opět my, kdo mohl skórovat. V 52´minutě se dostal na půlce k balónu Kubr a centrem za obranu našel nabíhajícího Mertu. Merta si balon převzal a řítil se na brankáře soupeře, který střelu ještě stačil vytěsnit na roh. Od té doby byla hra z obou stran trochu neurovnaná. Hodně lítaly balóny sem tam a bylo k vidění málo kombinací a fotbalovosti. My jsme měli náznaky přečíslení, když soupeř otevřel hru, ale nedokázali jsme ani jedno přečíslení dovést alespoň do šance. Nejvzrušující okamžik druhé půle přišel asi v 83´minutě, kdy si soupeř u nás ve vápně počínal hodně nebezpečně a při skluzu dojel Zahálku na kotník. Následovala ŽK – druhá; a následná ČK. Zákrok byl potrestán zaslouženě. To už bylo z celého zápasu vše.

Chci poděkovat klukům za bojovnost a fotbalovost a to hlavně v první půlce. Naše obranná pětka fungovala výborně a s přehledem společně s Blahovcem udržela podruhé na jaře čisté konto. První půle byla z naší strany velmi dobrá a po zásluze jsme šli do vedení. Druhá půlka již tolik „dobrá“ nebyla. Odstoupili jsme z kombinace a srovnali jsme se spíše s hrou soupeře, kdy balóny jen lítaly. Výhra ale byla zasloužená. Teď nás čekají další zápasy a v našem případě každý nesmírně důležitý. Kádr máme ale na to, abychom se mohli rovnat všem týmům a stoupali v tabulce vzhůru. Klukům věřím a vidím, že výkonnostně patříme do lepší poloviny. Musíme, ale do každého zápasu jít s pokorou a odvádět 100% práci na trénincích a i v zápasech - jako doteď!

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 17. kolo, neděle 19.3.2017, 15:00

Sokol Cholupice 0:2 FC Zličín