Na Brániku se zápas nedohrál ...

V 5. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v neděli 11.9.2016 zajížděli na hřiště ABC Braník.

Věděli jsme že, Braník je kvalitní tým ,ale v posledních dvou kolech neuspěl bodově, čehož jsme chtěli využít. Byli jsme nabuzeni po vítězství nad Duklou JM a tak jsme si věřili na zisk bodů. Velké teplo a ne úplně dokonalé hřiště nás provázelo po celý zápas.

Prví poločas byl hodně fotbalový a hrálo se nahoru dolů. My jsme měli více v mezihře a to proto, že se soupeř snažil hrát dlouhé balony do brejků. Od prvních minut ale byly k vidění i takové polo šance na obou stranách. Nebyly ale důrazněji zakončené a tak zůstávalo jen u příležitostí. To se ale změnilo v 19´minutě, kdy z levé strany poslal dlouhý centr do malého vápna J. Šindelář a míč si našel v nulovém úhlu hlavou Vagner, který našel skulinku mezi brankářem domácích a tyčkou -  0:1. O pár minut později se z  jedné opět brejkové akce dostal soupeř do zakončení a při nás stálo štěstí, když se míč od břevna odrazil ven z brány, dorážku ji přikryl Blahovec. Štěstí jsme už ale neměli ve 30´minutě, kdy se dostal soupeř opět do brejku a hráč domácích svůj průnik zakončil střelou ke vzdálené tyči 1:1. Do poločasu se už nic nestalo a tak se odcházelo za remízového stavu do kabin.

Druhý poločas jsme začali náporem a dostávali se do šancí, které jsme bohužel nedokázaly proměnit. Centr do malého vápna neuklidil Minařík, roh a hlavička Karabina skončila na skvělém zákroku domácího brankáře, samostatný únik Merty opět chytil brankář, 2x střely z voleje J. Šindeláře skončily mimo branku. Kdybychom jednu z těchto šancí dokázali proměnit, tak bychom zápas dotáhli do vítězného konce , jelikož ve druhém poločase jsme to byli my, kdo měl taktovku zápasu na kopačkách. To vše se ale změnilo v 65´minutě, kdy začali úřadovat na hřišti páni rozhodčí. Odkop od brány si našel za půlicí čarou J. Šindelář, který v souboji dostal evidentně loktem od soupeře do obličeje, ale sudího píšťalka zůstala němá. Akce tedy pokračovala a hráč, který Šindeláře fauloval dále postupoval do vápna. V obranné činnosti skluzem chtěl Zahálka zabránit akci soupeře, ale ten úplně nesmyslně zapíchl špičky a simuloval faul ( Zahálka se hráče vůbec nedotkl), rozhodčí nejprve roztáhl ruce s tím, že se hraje dál, ale po chvilce až na pokyn AR2 odpískal pokutový kop. To samozřejmě vyvolalo velké emoce u našich hráčů a seběhli se kolem rozhodčího. Z této situace jsme tedy odešli s nařízeným pokutovým kopem a červenou kartou pro Zahálku. Následnou penaltu Blahovec chytil a čekali jsme, že se vše uklidní a dohraje. Bohužel tomu tak nebylo . V 79´minutě ve skluzu chytal balon Vagner před autem a soupeř již letěl jako rogalo za postranní čáru, načež přišla druhá žlutá karta pro Vágnera a tedy červená. Opět se vše rozvášnilo a někdo z fanoušků ( neví se z jakého tábora) zatáhl rozhodčího za dres a ten pro inzultaci zápas ukončil. Vášně samozřejmě neustaly a po zápase si ještě vykoledoval červenou kartu Merta. Zápas byl tedy v 80´minutě ukončen a jsme všichni zvědavi, jak to dopadne a jak se k tomu Komise postaví. Ze záznamu je zřejmé, že se nejednalo o žádný pokutový kop a tím pan rozhodčí, do té doby solidní zápas, zcela pokazil. Na druhou stranu se chci omluvit za chování hráčů a mé po incidentech na hřišti. Rozhodčí to nezvládl, ale to nás neopravňuje se takto chovat. Je bohužel těžké ovládnout emoce a pocity, když poctivě pracujete na trénincích a chcete jít za vítězstvím a pak vám někdo celé iluze a plány zhatí. Musíme však udržet nervy na uzdě a v takových situacích být profesionálové. Takové chování si nemůžeme dovolit a doufám, že se všichni ponaučíme a již se nic takového opakovat nebude.     (Myslím u našich hráčů - u rozhodčích to bohužel nejsme schopni slíbit, ať u nás nebo v jiných zápasech jiných mužstev).

Přijměte tedy naši omluvu a věřím, že "profesionalita bude mít navrch".

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 5. kolo, neděle 11.9.2016, 17:00

ABC Braník 2:0 FC Zličín