Konečně trochu fotbalové radosti.

V prvním kole nového soutěžního ročníku Pražského přeboru mladšího dorostu jsme přivítali na našem hřišti mužstvo SK Libuš.

V prvním kole nového soutěžního ročníku Pražského přeboru mladšího dorostu jsme  přivítali na našem hřišti mužstvo SK Libuš.

Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně a měli míč na svých kopačkách. Dobře jsme kombinovali a dostávali se k brance hostí, ale naše zakončení bylo nepřesné. To se ale změnilo ve 12.min., kdy z pravé strany rozehrál trestný kop Palivec, jeho povedený centr prodloužil Tseber přímo na hlavu Votavy, který nekompromisně hlavou otevřel skóre zápasu 1:0. Vedoucí branka nás ještě více ,,nakopla“ a kluci předvedli několik velice povedených akcí. Změna skóre přišla ve 29. min.,  kdy se rychlým průnikem po levé straně uvolnil Votava a svým ,,stříleným“ centrem našel Tsebera, který ač měl míč na dlouhou nohu, tak umístil míč do branky, přes vybíhajícího brankaře – 2:0. Těsně před přestávkou přišlo asi jediné naše zaváhání v defenzívě, kdy po ztrátě míče ve středu hřiště šli dva hráči na Budského, kterému se podařilo střelu částečně vyrazit a před dobíhajícím útočníkem hostí odkopl míč do bezpečí Palivec.

Druhý poločas jsme opět začali s chutí a ve 49. min. šel do zakončení  tváří v  tvář brankáři Urlas, který byl faulován a pískal se pokutový kop. Opět se potvrdilo nepsané fotbalové pravidlo, že faulovaný hráč nemá p.k. kopat. Urlas, i když nebyl určený ( prý si věřil … ) vzal míč, ale střelu ze značky pokutového kopu poslal vysoko nad břevno ! I přes tento nepříznivý moment naše snaha o kombinační fotbal pokračovala, ale šance Tsebera skončila těsně vedle branky a střela Šídy na tyči. Uklidňující třetí branka přišla v 62.min. , kdy se na pravé straně uvolnil Vinš a jeho přesný centr do vápna Tseber hlavou gólově zakončil. Pak už jsme si zápas užívali a na klucích bylo vidět, že si ten zápas užívají a dovolí si věci, které po nich chceme. Asi nejhezčí akce zápasu přišla v poslední minutě zápasu, kdy po několika narážečkách středem hřiště se nám podařilo zakončit do prázdné branky 4:0 …! Se závěrečnou brankou rozhodčí zápas ukončil a my jsme měli velice dobrý pocit z povedeného zápasu. Ale za týden začínáme zase od začátku, tak věřme, že se nám podaří navázat na tento dobrý výkon.

Pražský přebor, 1. kolo, neděle 10.9.2017, 16:00

FC Zličín 4:0 Sportovní klub Libuš 838

Branky 13.Votava, 30. a 62. Tseber, 80. Berky.