Jediná branka a konečně tři body!

V 7.kole Pražského přeboru mladšího dorostu jsme přivítali na našem hřišti mužstvo Loko Vltavín.

K dalšímu zápasu jsme již nastoupili na Zličínské UMT a naším hlavním cílem bylo konečně skórovat a získat tři body. Od začátku se hrálo ve vysokém tempu a hosté měli i mírnou převahu. Postupně jsme začali hru vyrovnávat a ve 12.min.jsme se poprvé dostali do brankové příležitosti. Po chybě obrany se dostal  do šance Tseber, ale výborný gólman hosti ho vychytal. O chvilku později se dostal do zakončení Karták, ale situaci řešil špatně a jeho střela šla vedle branky. V 17.min. jsme měli po závaru v šestnáctce hostí  mega příležitosti k vedoucí brance. Karták našel centrem na přední tyč Tsebera, ale jeho střelu k tyči skvěle vyrazil gólman. V dalších minutách nás včasným vyběhnutím podržel Budský a zneškodnil náznak šance hostí. Před přestávkou ještě po levé straně zatáhnul dobře Votava, ale byl faulován. Následnou standardní situaci jsme nevyužili.

I druhý poločas jsme začali aktivně a byli více na balónu. V 57.min.jsme se již radovali z vedoucí branky, ale po rohu Kartáka zakončoval hlavou Votava, ale míč skončil na břevně! O chvilku později dostal dobrou průnikovou přihrávku aktivní Tseber, ale s jeho povedenou střelou si hostující gólman bravurně poradil. Co  nevyšlo doposud, se povedlo v 61.min. Z pravé strany se prodral do vápna Tseber a střelou na přední tyč otvírá skóre zápasu – 1:0. Po vedoucí brance se začali ,,probouzet“ i hosté, ale opět to byl Tseber, který znovu pálí, ale opět se vyznamenal hostující  gólman ! V 70.min. přišel po zmatcích přímý kop z hranice našeho pokutového území. Naštěstí jsme to včasným vyběhnutím zablokovali! Do konce zápasu jsme hosty již do žádné šance nepustili a naopak byli jsme to my, když po průniku do vápna z levé strany jsme se dožadovali penalty, ale rozhodčí byl jiného názoru a zahrávali jsme pouze rohový kop, který jsme zakončili nepřesně. Konečně jsme získali tolik důležité tři body, které jsme strašně potřebovali a věříme, že je potvrdíme dobrým výkonem v dalším kole.

Pražský přebor, 7. kolo, neděle 22.10.2017, 13:30

FC Zličín 1:0 Loko Vltavín

FC Zličín Budský - Berky, Bartoška, Žídek, Votava, Vinš, Šída, Holler, Adamička, Palivec, Karták, Tseber.