Důležité body ze zápasu na Čafce nemáme !

Ve 28. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v sobotu 3.6.2017 zajížděli na hřiště ČAFC Praha.

Náš další soupeř postrádal nějaké vyloučené hráče a po jejich nevydařených minulých zápasech jsme chtěli bodovat. Do dnešního zápasu jsme měli ještě vše ve vlastních rukou. Postrádali jsme opět nějaké zraněné hráče a taky pracovně vytíženého Zahálku ( celkem 10 hráčů !!! ). Naopak po zápasové pauze se vrátil Valoušek. Už od rána bylo velké horko a tak připravené kýble s vodou a pauzy na pití byly nutností.  Chtěli jsme do zápasu jít s vervou a nasazením a byli jsme odhodlaní nechat na hřišti vše.

Od úvodu jsme byli aktivnější a drželi jsme více míč na svých kopačkách. Ovšem smůla a nemohoucnost vstřelit gól nás provází celé jaro. I po výborném vstupu do zápasu to byl ale soupeř, který šel do vedení. Běžela 14´minuta a soupeř rozehrával roh. Do vzduchu se nejvýš odrazil nehlídaný soupeř a přesnou a razantní hlavičkou nedal našemu brankáři šanci 1:0. My jsme ale nesložili zbraně a dál jsme ovládali hřiště. Bohužel se nám ale nedařilo zakončení. Když už jsme si vypracovali brejk, po kterém šel sám na bránu Derda, tak ho soupeř zastavil za cenu faulu a žluté karty. Karta mohla v této situaci být i červená, ale rozhodčí to viděl jinak. Dále jsme se tlačili a chtěli vyrovnat. Bohužel střely Žáka, Šindeláře, Derdy a i Minaříka končily vždy na těle soupeře. Šanci na vyrovnání měl ve 39´minutě Šindelář a to šanci 100%. Valoušek zatáhl balón k brankové čáře a poslal ostrý centr do malého vápna. Tam nejprve nedosáhl Derda a Šindelář před prázdnou brankou, zakončoval kolenem vedle branky. Tak jsme tedy odcházeli do kabin s jednogólovým mankem. Chtěli jsme ale do druhé půle jít stejně aktivně a ještě více se tlačit do zakončení.

Jak jsme si řekli ,tak kluci udělali. Vlítli jsme do druhé půle s velkou vervou, ale bohužel naše achylova pata v neproměňování šancí pokračovala. Nejprve ve 47´minutě Bous po úniku po pravé straně vlítl do vápna a střelou trefil pouze nohy padajícího brankáře. O pár minut později, přesně v 52´minutě ,pro změnu unikl po pravé straně Derda a krásně našel zpětnou přihrávkou Valouška. Jeho střelu chytil pouze reflexivně a jen konečky prstů domácí brankář. Ani teď jsme neměli štěstí a balón se odkutálel pouze na roh. Z následného rohu se dostal na vápně k míči Bous. Ten ale nezpracoval a balón se od něj odrazil k Minaříkovi , ten z otočky trefil pouze konstrukci branky domácích. Bohužel otřepané nedáš dostaneš jsme si mohli dát za pravdivé. V 57´minutě měl soupeř brejkovou situaci, kdy soupeř přešel přes Vágnera na levé straně a střelou na vzdálenější tyč nachytal Blahovce 2:0. To je přesně to ,co nám chybí, soupeř se dostal do 57´minuty do dvou šancí a dal dvě branky. Od této doby jsme na 10´minut úplně vypadli ze hry. Sice jsme drželi míč na kopačkách, ale strašně jsme ho ztráceli v přihrávkách. Soupeř čekal pouze na brejky a hrál ze zabezpečené obrany. Po jednom takovém brejku se dostal soupeř do šance v 72´minutě, kdy utekl po pravé straně ,ale jeho střelu vyrazil Blahovec. Poté přišel konečně i zásah z naší strany. V 73´minutě byl po průniku zastaven na vápně Derda, míč se odrazil k Šindelářovi a ten byl pro změnu na vápně faulován. K míči se postavil Valoušek a přízemní střelou k tyči okolo zdi nedal nikomu šanci zasáhnout 2:1. Ještě jsme chtěli tedy zamakat a zdramatizovat zápas. Šance přišla hned v 76´minutě kdy zatáhl míč po levé straně Minařík a hledal ve vápně spoluhráče. Bohužel Šindelář byl obsazen a nikdo jiný se z nás do vápna neporoučel. Když jsme tedy my nedokázali dát gól, udělal to opět soupeř. U našeho rohového praporku házel soupeř aut a hráč poslal tento aut až do našeho malého vápna. Tam se nechal předběhnout Žák a Blahovec zůstal přikován na čáře. Soupeř tedy neměl žádný problém zvýšit hlavou na 3:1. To už jsme tolik času neměli a když nevyšel ani průnik Šindeláře a zpětná přihrávka do vápna byl konec našich nadějí. Bohužel tento zápas jsme měli zvládnout a zvítězit. Nedáváme ale branky a bez těch vyhrávat prostě nebudeme. Kluky ale musím i tak pochválit. Lítali, bojovali a snažili se. Zbytek sezony už bohužel nemáme ve svých rukou...

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 28. kolo, sobota 03.6.2017, 10:15

ČAFC Praha 3:1 FC Zličín

Branky 14. Chvátal, 56. Mašlej, 85. Micka - 74. Valoušek.
Žluté karty 27. Chvátal, 35. Kameník, 55. J. Kaliba, 80. Lukáš.
ČAFC Praha Svoboda - J. Kaliba, Chvátal, Nagy, Kameník, Fitzel, Přibyl (82. Drahorád), Micka, Jiřinec, Lukáš, Mašlej.
FC Zličín Blahovec - P. Horák (46. T. Horák), Vagner, Krejčí, Skála, Bous (74. Kubr), Valoušek, Žák, Šindelář, Minařík, Derda.