Dobrý začátek, špatný konec…

Stejně jako v loňském soutěžním ročníku jsme i letošní soutěžní ročník zahájili po dohodě klubů předehráním 11.kola podzimní části na hřišti Unionu Vršovice.

Proti nám nastoupilo mužstvo, které jak již jsme se přesvědčili, má velkou kvalitu. Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně a měli jsme častěji míč na svých kopačkách.  Bohužel vydařená střela Votavy v 10.min.jen těsně minula domácí branku. Poprvé jsme inkasovali ve 13.min., kdy jsme chtěli založit kombinační akci na naši levé straně, ale díky nepřesné přihrávce se k míči dostali domácí hráči, kteří využili naší ,,otevřené“ obrany a ujali se vedení 1:0. Od této chvíle se naše aktivita začala vytrácet a do zápasu se čím dál tím více začali dostávat domácí hráči. Druhou branku inkasujeme ve 26.min.kdy střela z vápna po zemi k tyči končí v naší síti 2:0.  Bohužel i druhý poločas se odehrával ve stejném duchu, jako končil první poločas. Domácí aktivnější na míči a my jsme ,,tahali za kratší provaz“. Důležitý okamžik a naše asi největší šance na změnu skóre přišla v 56.min. Po zahraném rohu zakončoval hlavou dobře do růžku Urlas, ale domácí brankář předvedl parádní zákrok a konečky prstů vyrazil na další roh. Ten jsme bohužel nezvládli a z rychlého brejku domácí zvyšují na 3:0. V 62. domácí zvyšují z přísně nařízené penalty na 4:0. V 65. minutě naše defenzíva nechává po odraženém míči po rohu zcela volného hráče na malém vápně, který nedává Budskému šanci 5:0. V dalším zápase máme tedy co napravovat …

Pražský přebor, 11. kolo, neděle 03.9.2017, 17:00

SK Union Vršovice 5:0 FC Zličín

FC Zličín Budský - Bartoška, Palivec, Berky, Votava, Vinš, Šída, Karták, Holler, Tseber, Adam, Urlas