Debakl 0:8 s Dolními Chabry odčiněn vítězstvím 3:2 nad Suchdolem.

Minulý týden jsme zajížděli na Dolní Chabry. V podzimním utkání nám soupeř uštědřil vysokou porážku, a tak zněl úkol jasně, pokusit se ji odčinit.

Bohužel první poločas byl jak z hororu. Domácí se rychle ujali vedení, na které mohl opovědět Tomíno, avšak jeho střelu brankář domácích zastavil na čáře (podle diváků za brankou byl míč celým objemem za čárou, ale jak gólman, tak trenér domácích se nepřiznali, čili se stav neměnil). Po této akci začali úřadovat Chabry a Majkl. Bohužel se Majklovi tento zápas vůbec nevyvedl a díky jeho chybné rozehrávce se soupeře dokázal 3x gólově prosadit a zvýšil stav utkání na 4:0. To ale nebylo z první půle vše. Díky naší laxnosti v přihrávkách, nedůrazu v soubojích a špatném zajištění se domácí dostávali lehce do koncovky a ještě do poločasu zvýšili na 6:0!

Do druhé půle jsme poslali do brány Toma a Majkla do pole, a jak se ukázalo, tato změna nám prospěla. Soupeře jsme zmáčkli na vlastní půli, ale kýžený gól bohužel nepřicházel. Domácí se začali spoléhat jen na brejky, ale k nim se zprvu nedokázali vůbec dostat. Naše hra se zlepšila, začali jsme rychleji a přesněji kombinovat, dávat centry do vápna a při ztrátě míče soupeře ihned důrazně a hlavně včas napadat. Šance jsme ale (opět) nevyužívaly. Michal, Lafi, Tomíno i Hody nenašli svými pokusy cíl. A tak přeci jen udeřil soupeř, a to hned dvakrát. Utkání tedy skončili zcela zaslouženou porážkou 8:0, i když za výkon ve druhém poločas si kluci branku zasloužili.

Toto pondělí k nám zavítal tým ze Suchdola. Podzimní zápas kluci trošku smolně prohráli 2:1, a tak chtěli tuto porážku odčinit. Z áčka přišel Šilhy, který se momentálně gólově trápí, a já doufal, že právě v tomto utkání to prolomí.

Do zápasu jsme vstoupili vlažně. Prvních 15 minut jsme pomalu a nepřesně kombinovali. Kluci byli líní na krok, nenabíhali si, a když už dostali míč, zbytečně se ho ihned alibisticky zbavovali, aniž by něco vymysleli. Soupeř nás svým důrazem přehrával a dostal se i do dvou nadějných příležitostí, které ale Tom (výborný výkon v bráně) v pohodě chytal. Po 20 minutách jsme se konečně osmělili i my a soupeře zatlačili. Nakonec jsme se dostali i do vedení. Dobře jsme zapresovali rozehrávku soupeře a Šilhy si už věděl rady, 1:0. Tento gól nás nabudil a dál jsme soupeře mačkali. Ten se dokázal ubránit jen díky odkopům, které nám ale dělali nesmírné problémy sbírat! V prvním poločase se více nestalo a odcházelo se do šaten za stavu 1:0 pro nás.

Do druhé půle jsem kluky nabádal, aby ještě více soupeře presovali a nedovolili mu dlouhé nakopávané míče. Bohužel na hřišti se prvních 10 minut druhé půle odehrál pravý opak. Kluci byli od soupeře daleko, střední záloha, zejména Kuba, vůbec nepomohla obraně a hrála moc vytaženě, a tak se soupeř dostal do 5 samostatných úniků, které, naštěstí pro nás, Tom vždy vychytal. Trest za laxnost ale přišel z rohu, kdy Ondra neuhlídal útočníka hostů, 1:1. Kluky tento moment ale nakopl a od 50. minuty konečně začali plnit to, co jsem po nich chtěl a odměna se dostavila. V 55. minutě se do míče opřel opět Šilhy a navýšil svůj gólový účet v zápase, 2:1. Dál jsme soupeře tlačili a Šilhy završil svůj hattrick, když levačkou poslal nechytatelnou bombu k levé tyči hostující brankáře, 3:1. Po této brance jsme se trochu zatáhli a spoléhali na brejky. Do žádného jsme se bohužel ale nedostali a soupeř v poslední minutě díky podcenění situace od Klandra a Mozka snížil na konečných 3:2.

Jsem rád, že jsme tento zápas díky týmovosti a odhodlání zvládli. Naše hra dnes nebyla dobrá, pomalu jsme kombinovali, po zisku míče jsme neroztahovali hru, kluci se báli něco vymyslet. Jsem rád, že díky napadání jsme získali spoustu míčů. Co je pro mě ale nepochopitelné, že soupeř se díky odkopům dostane do takového počtu vyložených šancí. Jsme už dost velcí a zkušení na to, abychom si s takovými míči poradili. Kluci musí couvnout, odstoupit od hráčů, aby dokázali míč z první trefit. Jinak ale klukům děkuji za bojovnost a nasazení, díky kterému toto utkání zvládli.

Příští kolo jedeme na Meteor, kde si musíme zápas užit a předvést pěkný fotbal.