Další domácí kanonádu ,,schytal" i Slivenec.

V 6. kole 1.A. třídy skupiny B, jsme v sobotu 30.9.2017 hostili mužstvo AFK Slivenec

Další mistrovské utkání a přivítání již známějšího soupeře z „A“ třídy a to Slivenec. S dnešním soupeřem jsme se potkali ve 2. kole poháru a přestřelka skončila lépe pro nás. Doufali jsme tedy, že zopakujeme vítězství i v tomto zápase. Po cestách ze světa se nám vrátil Vágner a Kubr, zpět do sestavy se také vrátil Merta a Horák P. Takže tentokrát chyběl pouze Valoušek, který musel pracovně pryč. Rozhodl jsem se, ale dát šanci klukům, co byli na každém tréninku a pracovali důsledně. To se nám nakonec ukázalo jako dobrý tah.

Zápas jsme začali ale trochu chaoticky a trvalo nám asi 10´minut, než jsme dali míč na zem a přihráli si. Do té doby jsme se zbytečně snažili hned posílat balóny někam, kde jsme neměli šanci na úspěch. Ani nám nešla rozehrávka, otáčení hry a ve finále i zpracování. Naší neustrojenou hrou jsme pustili soupeře do první pološance. Běžela 12´minuta, soupeř si zakombinoval ve středu hřiště a přihrávkou do vápna vyslal spoluhráče. Tam si ho ale výborně pohlídal Horák P. a soupeř se ještě chtěl dožadovat pokutového kopu. Rozhodčí správně nechal hru dále běžet. Od této chvíle jsme už ale přebírali hru. Pomohla nám k tomu také první branka, kterou jsme vstřelili ve 14´minutě. Jíra nádherně našel nabíhajícího Bouse, ten převzal v běhu a zakončil přesně na vzdálenější tyč 1:0. Hned chvilku poté jsme šli do dvoubrankového vedení. Výkop Lehkého v 19´minutě vyhrál v souboji Minařík, míč se dostal ke Groblovi, který si míč zpracoval, všiml si vylezlého gólmana a trefil přes něj přímo do šibenice 2:0. V tomto momentu už jsme byli jasně lepším týmem, a ještě jsme chtěli náskok zvýšit a neudělat drama. To jsme mohli ve 24´minutě, kdy si do vápna pro faul došel Merta a sám se postavil i k zahrání pokutového kopu. Bohužel ji kopl špatně a mířenou střelu doprostřed brankář chytl. Výbornou kopací techniku předvedl Grobl ve 36´minutě. Po faulu na Horáka T. zahrával Grobl trestný kop. Mířil přesně, ale bohužel konečky prstů gólman vyrazil na břevno. Odražený míč našel Jíra, přistrčil na Bouse, který z malého vápna přestřelil. Za čtyři minuty na to,  si to ale Bous vynahradil. Tedy ve 40´minutě vybojoval na půlce v souboji Minařík důležitý míč a po uvolnění vyslal přesně Bouse, ten šel sám na brankáře, udělal mu kličku a do prázdné branky zvýšil na 3:0. Tedy bez úvodních minut vyzněl první poločas jasně pro nás a chtěli jsme v tomto tempu a duchu pokračovat i v poločase druhém.

Bohužel začátek druhého poločasu nám opět nevyšel podle představ. Soupeř měl dva nebezpečné rohy a měl i chuť zápas ještě zdramatizovat. To se mu povedlo v 57´minutě, kdy zahrával trestný kop, míč směřující do vápna hlavičkoval nebezpečně soupeř a Lehký vytáhl na roh. Z následného rohu jsme si nepohlídali pořádně soupeře ve vápně a ten snížil na 3:1. Nadšení ale vydrželo soupeři jen čtyři minuty. V 61´minutě jsme kopali rohový kop, odražený míč vrátil zpět T. Horák. K němu se dostal Grobl, kličkou se uvolnil a technickou střelou na vzdálenější vrátil klid 4:1. Hned o pět minut jsme mohli jít do většího náskoku ale…… Roh soupeře odvrátil P. Horák, našel Grobla a ten vyslal Jíru, který pelášil sám na brankáře. Zřejmě si moc nevěřil jeden na jednoho a snažil se brankáře přehazovat. Jeho střela mířila ale nad. V této fázi jsme byli opět lepším týmem a soupeři jsme kromě pár rohových kopů nic nedovolili. Naopak jsme ještě náskok zvýšili. Nejprve v 69´minutě si navedl opět Grobl na vápno míč a levou nohou dal hattrick 5:1. Poté už jsme vystřídali a nechali zapojit i ostatní. Jeden tah ve střídání se nám povedl v 83´minutě. Právě střídající Derda vystihl míč za obranu soupeře, udělal kličku brankáři a do prázdné branky pečetil na konečných 6.1.