Brankové hody režíroval Merta.

Ve 4. kole 1.A. třídy skupiny B, jsme v sobotu 16.9.2017 hostili mužstvo FK Zlíchov 1914.

Po výhře v pohárovém utkání jsme chtěli naplno bodovat i v utkání mistrovském. To se nám nakonec povedlo, ale již v pátek večer nám do zpěvu nebylo. Hned v pátek večer, a ještě v sobotu dopoledne jsme museli řešit opět další omluvenky v mužstvu. Pár kluků mělo horečky, někdo odjel na svatbu a někdo musel pracovně odjet. Takže hodinu před zápasem jsme věděli, že nás bude akorát 11. Nechali jsme tedy náhradního brankáře Kubinu převléct do hráčského a doufali, že se nic nestane brankáři. Po všech patáliích jsme si řekli, že pro dobrý výsledek uděláme maximum a s tím jsme také šli do zápasu.

Do zápasu jsme ale nevstoupili nejlépe a byl to soupeř, který se více tlačil do šancí. Hned ve 3´minutě jsme neobsadili na levé straně útočníka soupeře a ten se řítil sám na našeho brankáře. Volil střelu, kterou Lehký nadvakrát chytl. Dlouho netrvalo a soupeř opět zazlobil. V 6´minutě rozehrával Zlíchov trestný kop. Centr do vápna našel přesně hráče Zlíchova, který dal hlavou gól, ale rozhodčí zapískal ofsajd, a tak jsme si mohli oddechnout. Další šanci měl soupeř ve 13´minutě, kdy jsme opět neobsadili hráče a následoval brejk. Útočník soupeře mířil vedle. My jsme do té doby sice drželi míč, ale nedokázali jsme si vytvořit nějakou šanci, a naopak jsme nechávali soupeři dost volného prostoru k brejkům. Pak už jsme se začali ale více tlačit do vápna a pomohli jsme si centrovanými balony do vápna. Jedna taková šance přišla ve 14´minutě kdy T. Horák zahrál trestný kop do vápna, Minařík prodloužil a před brankářem se zjevil sám Merta. Hlavou mířil jen do brankáře. Chuť si spravil hned za minutu, tedy v 15´, když  Grobl zahrál roh do vápna, soupeř odvrátil jen na vápno, kde stál Jíra a z první střílel. Jeho střelu tečoval právě Merta přesně a šli jsme do vedení 1:0. V téhle fázi jsme již více drželi míč a byli jsme fotbalovějším týmem. Vycházeli nám pasy do stran a centry do vápna. Hned v 19´minutě se nám taková akce povedla. Z levé strany zahrával Horák T. trestný kop, Grobl posunul do lajny na Bouse a ten našel ve vápně nabíhajícího M. Šindeláře 2:0. O něco trochu jsme pak zvolnili a soupeř toho chtěl využít. Nedostal se ale do žádné velké šance a jeho střely chytil Lehký. Štěstí jsme měli ve 26´minutě, kdy soupeř zahrával trestný kop a Lehký vytěsnil jen konečky prstů na břevno. My jsme ale měli také ještě dvě šance, kdy Merta měl ve vápně velice slibné šance, ale hlavou mířil vedle.

Do druhé půle jsem chtěl jít v klidu a kontrolovat hru. Připravovat si šance a zvýšit náskok, abychom se uklidnili a nedopadlo to jako v minulém zápase. Kluci to vzali hodně vážně, a i když prvních 5 minut patřilo soupeři, tak hned potom jsme to byli my, kdo udával tempo hry. Pak přišla desetiminutovka a jedna radost za druhou. Nejprve v 58´minutě poslal Žák centr na Minaříka, ten se skvěle uvolnil u lajny a naservíroval na malé vápno Mertovi, který se nemýlil 3:0. 60´minuta a opět centr do lajny, který zpracoval Merta, zvedl hlavu a našel nabíhajícího Grobla, ten uklidil již skoro do prázdné 4:0. Další navýšení přišlo v 63´minutě kdy chtěl soupeř zahrát malou domů. Tohle přečetl Merta, vystihl přihrávku a řítil se sám na brankáře. S chladnou hlavou obstřelil brankáře a navýšil na 5:0. To ještě nebylo vše a v 68´minutě se opět skóre měnilo. Merta vybojoval u lajny míč, uvolnil se a našel nabíhajícího Minaříka, kterému stačilo nastavit nohu na to, aby zvýšil na 6:0. Pak jsme asi už v hlavách polevili a dovolili soupeři skórovat. Běžela 70´minuta kdy jsme dobře zahráli ofsajd systém, jen bohužel stým že soupeř také chytře nehrál a zapojil se dohry až hráč nabíhající z poloviny. Ten si míč zatáhl k lajně, odcentroval a našel volného spoluhráče ve vápně, který se nemýlil a snížil na 6:1. Znovu nás tenhle moment nakopl a opět jsme zabrali. V 75´minutě jsme opět skórovali. Žák našel pasem mezi obránce Bouse, který zatáhl k lajně a našel nabíhajícího Mertu. Ten se opět nemýlil a zvýšil na 7:1. Dvě minuty na to se opět trefil soupeř. Dlouhý balón na naší pravou stranu si nepohlídal Pešek, nechal si soupeře za sebou, ten se podíval a našel spoluhráče úplně volného ve vápně. Ten už neměl problém zasunout a snížit na 7:2. Poslední slovo jsme ale měli my. Běžela 83´minuta, Grobl rozehrál roh po zemi na vápno a T. Horák levou šajtlí trefil šibenici. Dal tedy konečnou podobu zápasu a to 8:2.

Jsem spokojen, že kluci konečně hráli s chutí. Bylo vidět, že se dnes opravdu vyhecovali, a hlavně že to byl týmový výkon. Samozřejmě jsme tam měli nějaké nedostatky, ale v tomhle zápase převyšovali ty dobré věci nad těmi špatnými. Také nám oproti jiným zápasům padaly góly. Musíme se ale vrátit zpět na zem, poctivě potrénovat a jít do dalšího kola.

M.Hořejší

1.A třída, 4. kolo, sobota 16.9.2017, 10:30

FC Zličín 8:2 FK Zlíchov 1914

Branky 15. 57. 63. a 75. Merta, 19.Šindelář M., 59. Grobl, 67. Minařík, 83. Horák T. - 70.Kučera, 77.Kopecký.
Žluté karty 58. Jíra - 17. Novák, 36.Kopecký, 37.Kupec, 60. Hradil.
FC Zličín Lehký - Pešek, Horák T., Šindelář M., Horák T., Bous, Žák, Jíra, Minařík( 75. Kubina ), Grobl, Merta
FK Zlíchov 1914 Strnad - Gothard, Novák, Zmrhal, Kupšík(46. Kostelník), Lžička, Schulcz, Kupec, Horký, Kopecký, Hradil(67.Kučera).
Rozhodčí Petrášek - Hradil, Kutiš. delegát Hlaváč.