Alespoň bod zajistil v závěru Vagner.

V 18. kole Pražského plynárenského přeboru mužů jsme v sobotu 25.3.2017 hostili mužstvo SK Union Vršovice.

Pro nás další důležitý zápas, který jsme chtěli zvládnout a opět se vzdálit od dna tabulky. Hned na začátku zápasu nám mohlo být pěkně horko. Bous ztratil na půlce balón a Čvančara se vykašlal na nabíhajícího hráče a byl z toho brejk. Soupeř se řítil sám na Blahovce ,který ho vychytal a nohou vyrazil. Poté celou situaci ještě dořešil Bous hlavou nad branku. Následně přišel úsek ,kdy se hrálo od vápna k vápnu a to bez šancí. Přišly pouze nějaké střely z vápna, které byly z blokované a když prošly ,tak se nevešly mezi tři tyče. Trošku vzruchu přinesla 25´minuta, kdy Grobl hodil dlouhý aut až do vápna. Tam se srazil brankář s vlastním hráčem a opuštěný míč poslal do sítě Šindelář. Bohužel rozhodčí nesmyslně odpískal faul na brankáře. 29´minuta a dlouhý centr do levého křídla Šindelář zpracoval a navedl si na vápno, pálil svou slabší nohou a míč skončil vedle. Poté nastal opět nezáživný čas a hra se zkrátila pouze na vápno a vápno.  Až v samotném závěru poločasu se ozval soupeř a to hned gólově. Běžela 45´minuta a soupeř zahrával rohový kop. Balón do vápna, kde se po malé mele odrazil míč k zadní tyči a tam bohužel Bous nepokryl hráče, který se nemýlil a do kabin poslal své mužstvo s vedením 0:1. My jsme neodehráli dobře první poločas.

Po rozmluvě v kabině jsme začali druhou půlku svižněji a hned ve 47´minutě se po autu ocitl ve vápně Grobl, ale střela v pádu nebyla tak důrazná, aby si s ní soupeř neporadil. 49´minuta a poškození našeho mužstva. Centr do vápna si hledal Zahálka, ale byl evidentně stažen k zemi a měla následovat jasná penalta. Bohužel píšťalka zůstala němá. 52´minuta a závar naopak u nás ve vápně. Centrovaný balon se ve vápně odrážel od hráčů vždy k soupeři, až to vyřešili střelou nad. 57´minuta znamenala pro Zličín hrůzu. Na centr si naběhl Merta a z nenápadného souboje se Ivan poroučel na zem. Bohužel to odneslo opět Ivanovo koleno a my věděli, že je zle.(Citelná ztráta, která bude mít delší trvání. Ivánkovi přejeme brzké uzdravení.). I bez Ivana jsme se více tlačili a chtěli jít za vyrovnáním. 63´minuta, kdy Čvančara narazil Zahálkovi a ten levačkou o kousek minul. Už v této době jsme byli lepším mužstvem a byla vidět touha kluků jít za vyrovnáním. Zkoušeli jsme si vytvořit i střelecké příležitosti ; Zahálka, Muller, Šindelář, ale bohužel branku netrefili. V 79´minutě a opět zaváhání rozhodčího. Ve vápně šel do výskoku Kokeš, kterého soupeř evidentně zezadu strčil ,ale opět se nepískalo. I přes tohle všechno jsme se dočkali vyrovnání. Běžela 88´minuta a Grobl zahrával TK. Centr do vápna a tam se nejlépe orientoval Vagner, který propálil vše a vyrovnal na 1:1. Hned po gólu jsme trochu zaspali a soupeře jsme pustili do šance a to v podání rohového kopu. Nic s toho nebylo a tak jsme ještě mohli my zkusit převážit výsledek na svou stranu. Šindelář zatáhl po levé straně a zpětnou přihrávkou nenašel Zahálku. Valoušek v těžké pozici hlavičkoval zády k bráně. Poslední slovo, ale bylo na soupeře. Dostal se k našemu vápnu a střelu vyrážel na roh Horák. Z následného rohu již žádná šance nebyla a rozhodčí zapískal konec zápasu, kdy jsme si po remíze 1:1 rozdělili po bodu.

První půlka nebyla z naší strany vůbec dobrá. Nechtěli jsme hrát, bylo málo nabídky a spíše jsme se schovávali. Druhá půle již byla o poznání lepší. Kluci pracovali výborně a byla vidět i velká touha jít za gólem. Musíme se, ale více soustředit už od počátku dne; v den zápasu a být připraveni i v hlavách. Uspořádat si prioritu, že do každého zápasu musíme jít na 100 %, protože víme, o co hrajeme. Klukům věřím, že si to ještě více uvědomí a také tak k tomu přistoupí.

Jinak děkujeme divákům za podporu. Bylo jich tam dost a my chceme hrát takový fotbal, aby jich přišlo ještě více, Děkujeme.

Trenér : Martin Hořejší

Pražská teplárenská přebor mužů, 18. kolo, sobota 25.3.2017, 10:30

FC Zličín 1:1 SK Union Vršovice